| anonim_4396 a întrebat:

nu stiu ce sa fac, iar daca stiti cazuri asemanatoare cu al meu ajutati`ma si pe mine.sa va spun povestea mea.totul a inceput acum cativa ani(acum 5 ani jumate), avand 12 ani cand am fost la un concurs, si am stat la cineva in gazda.era o doamna mai invarsta care statea cu 2 nepoti.in decursul a 3 zile auzeam mereu pasi pe la geam ul meu, iar sifonierul din camera mea scartaia intr`una straight face. in urmatoarea zi am aflat ca de fapt in urma cu cateva saptamana murise un bebelus acolo straight face si culmea era ca tabloul cu el era in camera unde dormeam eu.mrg oh go on.de atunci mi se intampla multe lucruri ciudate.de multe ori cand visam ceva se adeverea daca ma temeam de acel vis.presimt de multe ori cand trebuie sa`mi sune telefonulstraight face, odata stateam la masa, iar sora mea era afara se juca, si in mintea mea s-au auzit franele unei masini.la cateva secunde ea era sa fie calcata de masina auzindu`se aceleasi frane straight face. de mica traiesc cu sentimentul ca am omorat-o pe bunica mea, si de multe ori imi apare in vise, vrand sa ma omoare straight face vb foarte serios! ea era bolnava si nu putea sa manace iar eu ii dadeam apa cu biberonu.atunci s-a inecat si mama m-a scos afara din camera, in cateva minute i-au tinut lumanarile si a murit sad. acum cateva luni am avut un vis "real". e ciudat dar eu nu am visat, ci s-a intamplat cu adevarat.straight face sora mea a visat acelasi vis, mi-a spus ca eu calcam soareci, si asa era, mi-a spus ca au fost 2 femei si asa a fost.era banuica mea care vrea sa ma omoare si cu altcineva.straight faceacum 3 saptamana cineva a batut in geamul meu incontinuu, m-am dus sa vad ce este, iar cand sa pun mana pe cleanta sa deschid usa, nu s-a mai auzit zgomotul, am deschis repede usa sa vad ce e si nu era nimeni.am verificat peste tot, nu era nimic.straight face de fiecare data cand ma inchin, ori ma doare capul, ori mi se intampla ceva rau.straight facesi din aceasta cauza nu merg foarte des la biserica.nu vreau ras[unsuri la misti, pentru ca eu nu spun la misto.nu stiu ce sa fac, num ai suport sad.

7 răspunsuri:
| toxik a răspuns:

Nu! cum sa merg la psiholog? nu sunt nebuna!straight face. sunt ca toata lumea, numai ca mi se intampla chestiii ciudate.nu mi-e frica de toate acestea pentru ca m-am obisnuit, dar numai vreau sa se mai intample.sad si psihologul nu m-ar ajuta cu nimic.sa nu-mi bata cineva in geam sau sa am vide ciudate si multe altele sad

| ViseDestrămate a răspuns (pentru toxik):

Hei,hei,hei...dacă te duci la psiholog nu înseamnă eşti nebunp! Povesteşte-i tot şi el te va ajuta.Sau poftim, dacă nu vrei la psiholog, încearcă la un preot!

| adisuper a răspuns:

Mergi la psiholog.
Nu este raspuns la misto.

| MarkusRay a răspuns:

Popa poate fi un ajutor, doar sa fie unul intelegator. Insa ai incercat cumva sa vorbesti si cu parintii tai despre asta ( sunt cel mai bun ajutor al tau, doar nu sunt dementi sa-ti spuna ca esti nebuna )?
In legatura cu bunica... cred ca mai bine ai incerca sa te ierti pe tine de orice crezi tu ca i-ai facut ( pana la urma erai doar o fetita de 12 ani, si ai fost destul de buna sa o ajuti ).
Nici eu nu prea merg des la biserica, dar merg de fiecare data cand simt nevoia.

| LaCrIsHoR a răspuns:

Mergi la un pshilog este foarte grav daca e adevart ce spui tu
si mi se pare inspaimanatator nu tie frica sa dormni?

dai fundita?

| LaCrIsHoR a răspuns:

Pshihologul nu este de nebuni ci psihiatru se ocupa de nebuni la psiholog doar te ajuta si te va ajta cu problema tha

| Kenz00r98 a răspuns:

Du-te la biserica la un preot si spune ce s-a intamplat ca el va veni acasa la tine sa sfinteasca casa cu aghiazam si inceaca sa mai mergi la biserica