| Martapop a întrebat:

Buna TPU
In general stiu ca chestiile astea nu sunt adevarate dar ma sperie teribil
Recent am citit tot mai multe articole comform carora anul acesta va incepe al treilea razboi mondial si ca Rusia v-a ataca Romania(cu toate ca nu vad motivul)
O parte din mine nu crede chestia asta si stie ca Dumnezeu stie tot ce se va intampla dar alta parte e plina de frica. avand in vedere ca parca si asa de rau cum e, e prea bine si linistit
Voi ce credeti?
Dau fundita

2 răspunsuri:
| 393Dan a răspuns:

Nu cred ca-i in interesul nimanui al treile razboi mondial. Plus ca Romania e in NATO si nu cred ca rusii chiar sunt asa de increzuti sa mearga contra tuturor celor mai mari puteri ale lumii. Nici chinezii nu mai cred deja ca ar sa i-a partea rusiei. Vreo 70% din exportul chinei e in sua si ue.

| Elide a răspuns:

Ar fii haos daca s.ar ajunge la așa ceva îți dai seama morți pe capete, copii omorâți Doamne ferește să ne rugăm la Dumnezeu să nu vină peste noi așa ceva totuși am văzut niște profeții de la unu care l.ar fii prezis pe Trump președinte că cică războiul va începe intre 13 mai și 13 octombrie, dar nu trebuie sa ne fie frica deoarece în Biblie spune că sa nu va fie frica pentru că toate aceste lucruri trebuie să se întâmple oricum daca nu se va întâmpla nimic în următorul deceniu cu siguranță de va întâmpla dar nu se știe doar Dumnezeu