| koopman a întrebat:

Buna,daca aveti putin timp sa cititi asta si sa raspundeti mi-ati fi de mare ajutor.Acum 2 luni am cunoscut o fata printr-o colega(colega mea vorbind cu ea la telefon, si acea colega mi-a dat telu sa vorbesc cu ea) si de atunci am inceput sa vorbim mereu pe facebook, infiecare seara pana la 2 noaptea,cu timpul am inceput sa ma atasez de ea,foarte mult iar eu i-am zis ca o plac si ca m-am indragostit de ea,iar cand am intrebat-o daca simte la fel mi-a zis ca e complicat la ea si ca s-a atasat la mine, ca se gandeste la mine si ca inca nu o poate numi iubire, ca ii trebuie multe fapte ca sa poate spune "te iubesc" si mult curaj si incredere si ca aprecieaza ca am ramas sincer cu ea.iar dupa 2 zile cam asa a hotarat sa nu mai vorbeasca cu mine si ca vrea sa uite,iar cand am intrebat-o de ce a zis ca sunt motive personale iar dupa mi-a zis ca asa vrea ea.
De ce n-a mai vrut sa vorbeasca cu mine si sa fim cum am fost inainte? (mentionez ca n-am iesit, deoarece ea era prea timida si vroia sa vina o legatura dintre noi 2, adica o persoana pe care o cunoastem amandoi).

6 răspunsuri:
| Iubibilăă a răspuns:

Poate parintii ei nu sunt de acord sa aiba o relatie inca.
Cati ani are?
Vreau sa te ajut.

| Voidwithin a răspuns:

Incearca sa ai rabdare, probabil nu e pregatita(nu vrea o relatie).

| Elena700 a răspuns:

Buna koopman!

Iubirea vine singura! Nu trebuie sa fortezi pe nimeni sa te iubeasca. Daca o iubesti si ea e mai timida ar trebui sa o lasi un timp pana ia o decizie. Daca nu iubirea adevarata va veni singura la tine! Nu trebuie sa incerci sa schimbi lucrurile.
Mult noroc! Bye! :*

| ellamary a răspuns:

Buna...pai lasa-i putin timp daca zici ca e timida si dupa sun-o sau caut-o sa vada ca iti pasa si dupa la inceput incercati sa iesiti cu prieni pe afara(prieteni comuni)iar dupa incearca sa iesiti si amandoi...lasai timp probabil ii place si de tine dar ii mai place si de alt baiat

| Christinax3 a răspuns:

Bună.
O înțeleg într-o anumită măsură. A plăcea o persoană e diferit de a o iubi. Iubirea ia, întradevăr, timp. Poate nu are destulă încredere, poate nu i-ai arătat că poate avea încredere, dar din moment ce ați vorbit 2 luni cred că a avut suficient timp să își dea seama.
Cred că ar fi fost totuși mai bine să ieșiți o dată sau de două ori cu un prieten comun și după ce s-ar fi obișnuit cu tine ați fi ieșit și singuri.
Eu zic să nu o presezi. Poate se gândește că de acum, dacă veți continua să vorbiți, vei insista pe subiectul ăsta. Nu e așa ușor să fii prieten cu o persoană de care te îndrăgostești. Mereu încerci și vrei ceva mai mult.
Încearcă să-i arăți că vă puteți înțelege la fel ca înainte.
Sper că te-am ajutat. happy

| koopman explică (pentru Christinax3):

Nu vrea sa mai vorbeasca deloc cu mine.