| Gabb29 a întrebat:

Au trecut aproape șase luni de când m.am despărțit de un băiat. Până acum am fost în depresie.O prietena mi.a sugerat si m.a îndemnat să caut un alt băiat. Îmi puteți spune ce as putea face? Sa ies din această depresie si sa găsesc pe altcineva sau nu. Si daca da, ce te as putea face.Adică ce as putea face pt a găsi unul potrivit

Răspuns Câştigător
| ThatGirl77 a răspuns:

Nu cred ca vrei o relatie cu un baiat daca nu simti nimic pentru el.Baiatul "potrivit" nu apare neaparat atunci cand ai cea mai mare nevoie de el dar el va aparea, fii sigura de asta, poate maine, poate peste o luna. Daca vrei sa stai cu un baiat pentru care nu simti nimic numai asa ca sa il uiti pe cel vechi asa e simplu pentru ca poti lua pe oricine mai greu e sa gasesti o persoana pentru care simti ceva.
Din punctul meu de vedere, ceea ce ai putea face ar fi sa te relaxezi si lasi lucrurile de la sine fara sa te mai agiti.Nu mai astepta "acea" persoana pentru ca nu te prea ajuta.Persoana respectiva va veni cand va trebui sa vina.
Exista si alte metode de a scapa de aceasta depresie.De cand nu ai mai iesit cu prietenele? Sunt sigura ca ti-ar prinde bine. Uita-te la comedii, petrece timp in natura, stai tu cu tine si analizeaza-ti gandurile si o sa vezi ca doar cu putina ambitie si motivatie o sa reusesti sa depasesti acest moment.Cateodata e mai bine sa fii single decat intr-o relatie, ai vazut ce ti-a facut ultima relatie.Si stai linistita ca va veni si acea persoana pe care o astepti tu cat de curand.

3 răspunsuri:
| LonelyLoner92 a răspuns:

Incearca sa iti petreci cat mai mult timp cu prietenii tai, o sa te ajute enorm.

| darrio2007 a răspuns:

Tu iesi la plimbare ca baieti sunt destui. Vei gasi si baiatul potrivit pentru tine. Toti avem jumatatea noastra.Numai sa cautam, sa nu ne inchidem in carapace ca broasca testoasa.

| R0R0 a răspuns:

Da, e cel mai ok sa iti gasesti alt baiat. Sau in cazul fericit, sa te gaseasca el pe tine. Baieti sunt peste tot. Trebuie doar sa existe acea atractie intre voi.