| Fran636 a întrebat:

Dragilor vreau sa va cer parerea... Pai totul a inceput cu o simpla placere fata de un baiat care avea o prietena. Baiatul a inceput sa ii placa de mine iar dupa cateva zile a prins.o pe prietena lui ca il insala cu alcineva. S.a despartit de ea si a venit la mine. A fost o,, dragoste mare " ( sa zicem ), si la 4 luni si 2 zile, pur si simplu mi.a zis ca nu mai simnte nimic iar cu o zi inainte eram IUBIREA VIETII LUI. Ne.am despartit iar exact dupa o saptamana aflu de la prietenul lui cel mai bun ca el sta cu alcineva, si cine credeti ca era? era chiar fata care l.a inselat. Inainte sa aflu asta eu cu prietena mea am vb despre subiectul asta ca sigur ma lasat pt alcineva....
Voi ce credeti? e nesimtit sau ceva de genu? eu cu el nu m.am certat deloc eram aproape cuplul cel mai dragut din oras... cine a stricat totul? ar trebui sa mai tin la el? sad

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu e nesimtit, e doar foarte tanar si vede mari iubiri peste tot. Era normal ca o relatie inceputa imediat ce s-a despartit de alta fata sa dureze foarte putin. Esti si tu foarte tanara si te-ai mintit singura ca asa ceva poate sa dureze numai pentru simplul motiv ca erati draguti impreuna. De fapt nici macar nu v-ati cunoscut, ati trecut direct in faza de mare dragoste, chestie care e doar un foc de paie si se stinge in maxim 6 luni. In 4 luni cel mult puteati sa va placeti foarte mult, de-abia dupa 6-8 luni de relatie ajungeti la sentimente de iubire, air o mare iubire nu se poate afirma in primul an de relatie (decat ca gluma). Sunteti amandoi tineri si rasfatati, aveti impresia ca tot ce zboara se mananca, v-ati aruncat intr-o relatie la momentul nepotrivit (dupa ce a aflat ca fata aia l-a inselat, tu trebuia sa te retragi din viata lui macar 1 ani si sa-l lasi sa-si clarifice sentimentele si gandurile, nu sa-i sari in brate intr-o saptamana). Ati avut impresia ca voi sunteti complet altfel decat toata lumea, ca oamenii obisnuiti construiesc relatii cu rabdare si migala, dar numai voi pe lumea asta puteti arde toate etapele si construi relatia in cateva luni. Si, evident, ati aflat ca sunteti oameni obisnuiti si ca daca construiti fara fundatie, praful se alege. Stai linistita, te-ai fi plictisit si tu in maxim 6 luni, el a fost mai rapid (asa sunt baietii). O sa-ti treaca, fac pariu ca in maxim un an vei fi dispusa sa ai sentimente pentru alta baiat, ceea ce iti va demonstra ca nu a fost absolut nimic serios intre voi, doar un foc de paie care s-a aprins repede si s-a stins la fel

| SkyPilot a răspuns:

Baiatul nu a stiut ce vrea. A considerat ca are sentimente mai puternice pentru fosta decat pentru tine. Uita-l, mergi inainte cu viata ta si nu il mai primi inapoi daca va dori sa se intoarca la tine.

| Dariusuu a răspuns:

E timpul să mergi mai departe.

A fost doar o persoană care a trecut prin viaţa ta, o să mai treacă destul care te vor remarca.

Dă şansa altcuiva să te facă fericită.

| Iyulia3712 a răspuns:

Nici intr-un caz. Mergeti pe drumuri separate de acum in colo. El e un prost care nu te merita si te-a lăsat chiar pentru cea care l-a înșelat. Pana acum nu mi-a fost dat sa vad atata prostie. In fine departeaza-te de el si sa nu suferi pentru ca nu ai de ce. El te-a pierdut si nu merita iertare sau suferinte din partea ta.

| mleonte81 a răspuns:

Relatia voastra a reprezentat nevoia lui de retragere spre culcus.Cand nevoia s-a terminat si relatia s-a terminat.