| emmyemma a întrebat:

Am o problema ce ma tot sacaie! Azi dupa ce am iesit de la scoala m-am intalnit cu colegii iubitului meu care mi-au spus ca el ma inseala cu o fata Eva! La inceput am zis ca isi bat joc de mine dar mi-am amintit ca am iesit cu el o data si mi-a spus din greseala Eva! Ce fac? Oare chiar ma inseala? Adica nu prea as crede.....mama si tatal lui stiu de mine si am si vorbit o data cu ei cand ma certase-m cu el si duminica urmeaza sa merg sa ma cunoasca bunica lui!

Răspuns Câştigător
| rikkimady16 a răspuns:

L-ai vazut cu fata asta cu ochii tai? NU. prietenii uneori sunt rai, iti spun din propria experienta. cel mai simplu e sa vorbesti cu prietenul tau, sa ii spui ca ai auzit ca te inseala si intreaba-l daca este adevarat. e usor de facut asta daca ai o relatie deschisa cu el. uneori lucrurile nu sunt ceea ce par si chiar si prietenii buni pot sa minta si sa fie rai asa ca de ce sa te gandesti toata ziua " ma inseala? nu ma inseala?"? nu e mai simplu sa il intrebi pe el? ba da, e foarte simplu. daca el iti spune ca nu e adevarat atunci inseamna ca nu e adevarat. il crezi pana la proba contrarie. daca iti spune acum ca nu e adevarat si pe viitor o sa il surprinzi cu aceasta eva atunci sa stii ca el e un nesimtit si ca nu trebuie sa iti para rau pentru ca l-ai crezut. asa ar face orice om normal. orice s-ar intampla tine minte ca nu tot ce zboara se mananca si nu tot ce zic ceilalti este adevarat. happy ai grija de tine:*

| emmyemma explică (pentru rikkimady16):

Mersi! M-ai ajutat mult si sufleteste si moral! :*

| rikkimady16 a răspuns (pentru emmyemma):

Nu ai pentru ce. ma bucur ca te-am ajutat:* sa ma anunti ce se intampla pe viitor cu tine si relatia ta, daca vrei:* te pup!>big grin

| emmyemma explică (pentru rikkimady16):

Pai am vorbit cu el si mi-a spus ca de Eva i-a placut in clasa 5 si ca nu ii mai place de ea si colegii lui au facut-o intentionat.....si cand l-am intrebat de ce m-a strigat Eva mi-a spus:"Pe tine te cheama Emma, Eva-Emma......am inlocuit din greseala m-ul cu v-ul"
Si am ramas impreuna dar am jurat ca nu ma mai indoiesc de el! Mersi pentru ajutor! kiss

| rikkimady16 a răspuns (pentru emmyemma):

Ai vazut? si te-ai ingrijorat degeabahappy ti-am spus ca oamenii sunt rai si uneori spun lucruri care nu sunt adevarate. important este sa comunicam cu persoana iubita si totul o sa se rezolve, ai vazut si tu...si in legatura cu ajutorul, stai linistita:* poti sa apelezi la mine oricand mai intampini probleme:*

8 răspunsuri:
| VadTot a răspuns:

Atita timp cat el se comporta frumos cu tine si nu te ignora..eu te sfatuiesc sa nu l parasesti!

| Cristiann25 a răspuns:

Barbatii lasi inseala! Poate se crede "destept" ca are 2 fara sa stie una de alta! Eu te sfatuiesc sa-l urmaresti odata sa vezi! Ar trebui deja sa stii daca te inseala sau nu ca doar de aia esti impreuna cu el, sa-l cunosti! Cand nu mai exista INCREDERE intr-o relatie nu prea mai exista nimic... Funda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Încearcă să-l tragi de limbă să vezi dacă-ţi spune de EVA.
Cu siguranţă te înşeală, eu zâc să pui punct relaţiei şi pace!
Te pup!

| AleXisAleXis a răspuns:

Nu`i asculta pe altii.
Pana nu vezi tu cu ochii tai adevarul nu lua o decizie.
Poate prietenii lui sunt invidiosi, cine stie?
NU`i asculta. Vorbeste clar cu prietenul tau despre ce ai auzit.