| DanielMarius2604 a întrebat:

Salutare,am încercat zilele trecute să pun un subwoofer in mașina mea A4 b6 1.9 tdi 2003 iar dupa ce am legat doar statia la + si masa am vrut sa pornesc casetofonul si nu a mai pornit.Am verificat tabloul de siguranțe al mașinii cat si siguranța de pe casetofon, totul in regula.Casetofonul are mufe adaptoare si ajunge curent la ele și țin sa menționez ca am luat casetofonul si pe altă mașină merge. Oare m-ați putea ajuta cu niște sfaturi de ar fi de făcut sau care ar fi problema?

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Numai pune asa ceva pe masina ca arzi casetofonul, ăla a fost facut sa mearga doar cu boxele lui originale fara subwoffer, posibil ai intrerupt sau ai rupt ceva fire care duc la mufa de alimentare a casetofonului, verifica mufa care intra in casetofon, mufa cu firele din masina acolo ai defectul un scurt ai acolo.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mufa pe care o bagi in casetofon aia trebuie verificata cu aparatul de masura fiecare pin al mufei ca sa vezi poate s-a rupt un fir sdin mufă ai tras prea tare cand ai scos casetofonul, firele sunt scurte si unul sa dezlipit din pini si numai ai curent in casetofon.