| Tudorrr0 a întrebat:

Salut, am vrut sa pun un bec la bucatarie, si am oprit siguranta de la contor si cand vreau sa o aprind uneori se alrinde si un beculet rosu si bazaie am sj o filmare daca pot pune. Am dat jos becul si tot asa face, becul rosu de subt butonul de reset

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Probabil că în momentul când ai înșurubat becul, s-a mișcat dulia in soclu și s-au răsucit firele, făcând scurt.
Scoate de la tabloul de siguranțe din casă siguranțele pentru lumină, atunci ar trebui să poți cupla automatul de la contoar. Măcar la prize să ai curent până rezolvi unde e scurtul.

| Tudorrr0 explică:

Am chemat un profesionist si a zis ca e scurt mare si ca trebuie sunati cei de la electrica furnizare, multumesc mult pentru raspuns