| barcelona96 a întrebat:

Salutare. M-am accidentat la sala in timp ce executam fluturarile cu ganterele..pe la ultimele repetari muschiul mi-a cedat. si gantera a luat o directie gresita. Pe moment nu m-a durut, chiar deloc.dar a 2 a zi. simteam o oarecare incomoditate la umar... poate fi luxatie? sau sa stau linistit. Daca e luxatie ce ma sfatuiti sa fac? multumesc!

2 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Nu cred ca luxatiile apar de pe o zi pe alta. da, nu apar pe moment ca din cauza socului ai un rush de adrenalina, dar la 20 de ore diferenta? hai sa fi zias 4-5 ore. daca simti restrangeri de la umar si acestea nu seamana cu febra musculara atunci da, poti avea ceva. de la intindere pana la luxatie sau dislocare. dar astea dor cand misti articulatia, nu creeaza incomoditate ci durere.

| AdrianFita a răspuns:

Nu e bun nici prea mult sport oricum incearca alifie din aia chinezeasca sau Fastum Gel, ceva.