| Ionut524 a întrebat:

Hei, ieri am făcut vaccinul de la 14 ani (antitetanos) si mă doare brațul, e normal?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Aslam a răspuns:

Este foarte normal. Daca ti se umfla putin bratul sa nu te sperii, efectul este temporar.

4 răspunsuri:
| Denila123 a răspuns:

Pune o batista cu apa, crede-ma

| LexTerOp a răspuns:

Da, este normal, mie a doua zi mi s-a umflat, dar este temporar 2-3 zile, deci stai calm

| BRDBRD a răspuns:

Da e 100% normal.
Insa daca persista pana maine la doua zile de la vaccin mai bine intreaba pe cineva specializat.

| AlexandraOana97 a răspuns:

Da,este normal!