| Antmrvd a întrebat:

Buna ziua,de ceva timp ma confrunt cu niste stari groaznice.
Tin sa mentionez ca eu am si atacuri de panica, tratament cu serlift de cateva luni si anemie, aveam fierul 14.
Tot ceea ce urmeaza sa zic se intampla de maxim jumatate de an,de cand am avut starile nasoale de anemie.
M-am speriat enorm cu anemia si starile de lesin si scaderea tensiunii…si de ceva timp ma confrunt cu stari de lesin,imi bate inima foarte incet si ma incalzesc toata, ma dor tamplele si incep sa mi se accentueze venele pe maini foarte tare si ma incalzesc toata, mai ales la cap.
Banuiesc ca am tensiune.
Am mai patit o data asa in mall si era sa lesin si sa cad din picioare..tot asa cu fierbanteala…
Oare stresul o fi de vina? Sunt speriata de vreo boala grava si sa nu pot trata asta?
Se poate trata tensiunea cumva? Sa nu traiesc toata viata cu asa ceva daca am?
Sunt ft sperioasa

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Mie imi suna destul de serios. Daca tratamentul nu-si face efectul, mergi din nou la medic. Poate nu ar strica si o vizita la psiholog. Apoi, eu stiam ca e mai greu cu tensiunea, in general poti doar sa o tii sub control, nu sa scapi de ea.Totusi, nu are sens sa iti dai cu presupusul ca sa te panichezi si mai mult.E foarte important sa afli un diagnostic corect, nu inchipuit.

| AmandinaDragan a răspuns:

Problema ta este grava si fara solutie. Pe cinstie si fara exagerare. Gandeste-te ce ai facut acum 2 ani si cere-i socoteala unuia Valeriu Gheorghita.