| Narcisamauela26lwnoqmm2k a întrebat:

Bună, am o problema, nu mi-a mai venit ciclu de 116 zile, mai exact din dec (a fost ultima data), am făcut teste,iese negativ și as vrea sa știu ce problema s-ar putea sa am, încă nu am fost la doctor, urmează, deci însărcinată dacă eram aveam simptome și îmi creștea burta de atâtea luni, va rog sa ma sfătuiți

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Fiindca ciclul tau este de tip NEREGULAT, de aceea vine cand vrea el, odata la cateva saptamani sau chiar la cateva luni.

| dullcat a răspuns:

Buna.Ar fi trebuit sa mergi la medic inca de cand s-au implinit trei luni, nu sa mai astepti.Nu doresc sa te sperii, dar exista un risc mare sa fie vorba de o afectiune care poate duce la infertilitate, fiindca nu e normal sa iti lipseasca menstruatia, sa iti sara peste atatea zile. O luna sau doua e ok, insa trei nu.Ce fel de ciclu aveai inainte? Incearca sa iti faci o programare cat mai curand si ai grija de tine!

| Karyana a răspuns:

Buna, in primul rand pentru siguranta ar trebui sa faci un test de sarcina, daca nu esti insarcinata du.te imediat la ginecolog, sunt multe afectiuni care poate duce la pierderea ciclului