| AvalohAlyn a întrebat:

La postliceala de asistenti de farmacie pot sa intru sa ii urmez cursurile dacă sufăr de anxietate si depresii anxioase/atacuri de panica dar ma tratez ca la carte cu psiholog și pastile? Ma gândeam ca îți trebuie adeverinta de la medic ca ești apt dar am auzit ca daxa ești bolnav și scrie sub tratament pot sa fac scoala? Este adevărat?

1 răspuns:
| randomuser009 a răspuns:

La orice scoala iti trebuie adeverinta, nu ca ai luat tratamentul, dar si daca mergi la facultate, in fiecare an iti trebuie adeverinta de la medicul de familie daca esti apt medical pentru a incepe anul scolar, nu neaparat, daca ai o boala, ci e refera daca poti sa inveti, deci daca de ex, esti lipit de pat, nu esti apt, daca ai o boala, care nu te opreste, doar iti scade din capacitate, esti apt, deci mergi inainte.