| numesiprenume0 a întrebat:

Am trecut noaptea pe lângă un radar, dar l-am observat la întoarcere(după două minute), acum nu știu sigur dacă m-a prins sau nu. Aș dori să știu în cazul în care a înregistrat ceva, în cât timp o să primesc înștiințarea? Dacă se trimite prin poștă și ajunge în timp util ori deloc la mine, ce este de făcut? Ofer funda pentru un răspuns detaliat.

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Tu parca nu locuiai in Romania, parca erai in Germania sau in orice caz ceva asemanator daca zic bine?
Pentru ca nu cunosc legislatia de acolo, nu pot sa iti dau un raspuns cu acuratete.

Daca este vorba de Romania, ti-as spune ca conteaza sectorul de drum pe care ai fi fost inregistrat cu aparatul radar (daca ai fost), in opinia mea daca nu te-a tras pe dreapta fie aveai viteza extrem de mare si oprirea ta ar fi pus in pericol 'traficul', fie nu te-a inregistrat deloc aparatul radar!

| Violleta2022 a răspuns:

In maxim 2 saptamani poate sa vina prin posta.

suntserios
| suntserios a răspuns:

In Romania nu se trimit amenzi prin posta pentru viteza

| DonMoldo a răspuns:

Ce viteza aveai? Te duci si platesti amenda daca vine.