| Liviu321 a întrebat:

Am abonament la DIGI pentru care platesc 59 lei pe luna si am televiziune prin cablu, internet, telefonie mobila+fixa. Pot renunta la telefonul mobil + fix si sa primesc un pret mai mic la abonament dar sa raman in continuare cu abonamentul tV si internet?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Eu am tv prin cablu si internet tot de la RCS-RDS si platesc 60 lei pe luna, asa ca pretul pentru pachetul tau este mult mai mic.
Fiind in pachet nu cred ca poti renunta la cele doua servicii si sa platesti un pret mai mic.
In orice caz intreaba la furnizor, doar acesta poate sa-ti dea un raspuns corect ori uita-te pe site-ul oficial, acolo sunt trecute preturile la toate serviciile.

2 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

In loc sa te bucuri ca la noi sint de nspe ori mai ieftine ca in alte parti si sa zici mersi ca ai ramas cu oferta asta, tu vrei mai ieftin. S-ar putea sa renunti la alea si sa iesi mai scump... eu de exemplu am net, telefon mobil cu abonamentul de 2 EUR si fix, stick de-ala mai vechi si platesc in total vreo 53-54 RON daca nu depasesc minutele incluse pe mobil.

| dannyel86 a răspuns:

Televiziune prin cablu, internet, telefonie mobila+fixa fac parte dintr-un pachet Digi care are un anumit cost. Pentru servicii independente, ai putea consulta site-ul oficial, ca sa stii care sunt tarifele.
http://www.rcs-rds.ro/