| anonim_4396 a întrebat:

Voi ce a-ti prefera: Franta sau Germania? Care dintre aceste tari credeti ca are un stil cat de cat mai relaxat de viata, adica nu muncesc incontinuu, si totodata castiga si binisor? Si care dintre acestea are orasele mai curate? (e un lucru care conteaza.A fi curat inseamna a fi si mai civilizat. )

2 răspunsuri:
| greyhound a răspuns:

Nu te-ai gandit prea bine cand ai pus Franta/Germania si "sa nu muncesc incontinuu" in aceeasi fraza. Daca ai lor muncesc pe rupte, imagineaza-ti cum va munci un roman.
Daca vrei ceva nu foarte solicitant, orienteaza-te spre Italia sau Spania dar salariile sunt mai mici (bine, si traiul e mai ieftin)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In Germania se munceste pe rupte. Nici de Franta nu pot spune ca stau degeaba. Curate, sint amindoua. Civilizatia nu exista fara munca. Asa ca daca vrei ceva "relaxat", cauta o alta tara.