| freddyfghj a întrebat:

Hallowen 1978 nu a fost cam zgarcit la partea de slasher? Cam putine scene de actiune, in friday the 13 th acolo in ce filme sunt multe scene slasher? In saw acolo sunt pline de scene de actiune, slasher.

2 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Tine de gusturi...
mie nu-mi place genul acesta de filme de exemplu
daca vrei ceva interesant uita-te la generatia mai noua de filme horror cu aceste accente, precum seria Scream incepand cu originalul din 1996 care este un cult al genului
dintre cele "vechi" un alt cult movie este cumva The Texas Chain Saw Massacre (1974)

| LisaJulie a răspuns:

Nu prea mi se pare cine știe ce seria de filme Halloween! Filmele din anii 70-80 sunt tari dar doar cele SF