| maria1738 a întrebat:

Buna,suntem de 8 luni impreuna si parintii lui inca nu ma accepta mama lui este pocaita iar restul nu. Parintii mei sunt divortati iar el mi-a spus astazi din nou… ca nu mai suporta sa ii zica de mine intr una si de familia mea. Parintii lui spun ca nu am o familie ok doar prin faptul ca sunt doar eu cu Mama. El cred ca vrea sa lase totul balta dar eu nu pot, il iubesc prea mult si am mai trecut odata prin chestia asta si dupa aceea a fost totul bine. Ce pot sa fac?

Si ce as putea sa vorbesc cu el? Daca se ia cineva de el din familia lui cu motivul eu, imi spune pentru ca mereu mi-a spus tot si ii trist si ingandurat si acest lucru il duce la nervi si depresie si imi spune lucrurile acelea. Eu mereu i-am spus ca totul va fi bine si cu timpul o sa rezolvam dar el tot asa crede. Si nici el nu ma poate lasa si nici eu pe el. Ce as putea sa vorbesc cu el? Pentru ca in orice moment cand ii spune ceva despre mine, chiar daca noi suntem fericiti el isi strica starea si imi spune lucruri ca "nu mai are sens nimic", "nu o sa fie niciodata bine".

5 răspunsuri:
| sofisis a răspuns:

Sincer va pierdeti timpul. Un om care te iubeste nu da 2 bani pe prostiile astea.

| AliGab a răspuns:

Sa iti cauti unul mai bun. Nu va inteleg prostia si incapatanarea de a sta intr-o relatie care nu functioneaza pur si simplu. Lasa-l cu ma-sa si tu vezi-ti de viata ta.

| Robert2526 a răspuns:

El vrea sa te paraseasca dar nu are curaj sa iti zica. Fa-i viata usoara si paraseste-l tu. Oricum nu are sens sa tragi de o astfel de relatie in care el e prea legat de familia lui. Nu te iubeste de fapt

| LaviniuA a răspuns:

E complicata situatia. Mergeti si vorbiti, daca aveti cu cine va intelege. Sau luati-va toti frumos de mana si mergeti la un psiholog.

| anonim1920 a răspuns:

Daca e pocaita ar trebui sa te accepte?