| pisssssiyy97 a întrebat:

Ciao! as vrea sa va pun o intrebare voi le considerati curve pe fetele care fac sex oral? si daca da de ce? intrebarea este adresata adultilor nu copiilor de 12-13 ani deci nu am nevoie de raspunsurile voastre copilaresti kiss

35 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

NU, nici nu le consider, si nici nu sunt!
Multe fac de dragul celuilalt, de curiozitate, din reciprocitate, din joaca exitinsa de la Petting, sa stie si ele cum e feelingul, sau ca sa isi pastreze virginitatea, etc! Acuzatorii mai bine s-ar abtine, pentru ca se stie foarte bine ca exista doar 2 categorii: cei care fac si cei care nu recunosc! Cei care nu fac "nimic, niciodata", intra la o cu totul alta categorie! Atentie Mare! Chiar daca stiti dinainte ca o veti face, sa mestecati guma inainte, NU sa va spalati pe dinti, pentru ca periajul dentar creeaza mici rani, aproape insesizabile, princare pot intra mult mai usor diverse microorganisme nasoale, si care pot crea apoi probleme neplacute! Daca exista conditii, se poate face dus inainte, sau spala manual, sau macar sa se stearga cu servetel antibacterian, daca nu e spalat/a recent!

| Vix999 a răspuns (pentru PsihoSex):

Mi-ai luat vorbele din gura. 5 minute sa-ti fie rusine ca m-ai copiat inainte ca eu sa apuc sa scriu raspunsul tongue laughing)

| raluk27 a răspuns (pentru PsihoSex):

Daca as afirma:" exista numai 2 categorii: oameni care fura din magazine si altii care o fac dar nu recunosc. Mai sunt si cei care nu fac nimic niciodata, dar sunt aia care nu ies deloc din casa", ai fi de acord? E fix acelasi lucru.

| PsihoSex a răspuns (pentru raluk27):

Nu e deloc acelasi lucru, pentru ca se pare ca, inca nu poti intelege, datorita varstei si lipsei maturitatii intelepte, obiective, efectiv! Si implicit lipsei de experienta de viata si de relatii erotice serioase, cu profunda implicare emotionala, etc, etc.

Ca sa te convingi, iti propun sa salvezi toate astea intr-un folder - ca un mini jurnal! - si salveaza-l undeva, si scrie acolo toate aceste chestii cu care nu esti de acord ACUM! Si, peste 5, respectiv 10 ani, Reciteste-le si Compara-le cu TOT ceea ce ai acumulat, experimentat, trait, simtit, intre timp! Si ai sa vezi atunci - daca vei fi avut, evident o evolutie fireasca si Pozitiva! - cat de naiva ai fost! Si, mai ales, sa speram ca nu vei ajunge sa urasti barbatii, daca nu vei reusi sa relationezi ok cu ei!

Si e valabil pentru oricine altcineva in situatia ta de "negare" a unor realitati chiar banale, dar este perfect de inteles!

Pune mana si citeste mult, invata, largeste-ti orizontul, inconjoara-te de oameni de la care ai ce invata, si ai sanse sa iti fie mult mai bine! SUCCESS!

( azi, multi pensionari fura de foame. altii din alte motive, inclusiv patologice, altii din distractie, etc!))

| raluk27 a răspuns (pentru PsihoSex):

Ba da, este exact acelasi lucru, acela de a generaliza. Si a considera ca toata lumea face sex oral, indiferent daca recunoaste sau nu e la fel de jignitor, desconsiderant si lipsit de maturitate. Si da, unii dintre noi NU fac sex oral si nu au de gand sa o faca. Nu am nici varsta frageda si am cunoscut si relatiile serioase cu profunde implicatii emotionale. Si totusi cred ca dragostea serioasa si profunda se demonstreaza prin alte moduri, nu inghitind secretiile partenerului. Nu cred ca maturitatea, intelepciunea se transmite prin sperma, sau printr-un organ genital. Viata sexuala e frumoasa cand iubesti, dar e si mai frumoasa cand e sanatoasa, atat fizic cat si moral, mental. Raman la parerea ca sexul oral e o moda prosteasca, aparuta o data cu primele filme porno (care ele insele reprezinta ceva pervers), practicata initial in cercurile restranse, si apoi promovata de persoanele care o practica si raspandita ca fiind "ceva normal", tocmai pentru a nu fi judecate. Dar nu este normal si nu va fi. Maine poimaine, veti considera la fel de normal sa urineze partenerul in gura celuilalt, sau sa isi faca si alte necesitati, vezi doamne din dragoste. Nu stiu daca esti baiat sau fata. Daca esti baiat e foarte convenabil pentru tine sa promovezi astfel de idei, care prind teribil la toate proastele. Daca esti fata, te-as ruga sa te abtii in generalizati de genul ca toate femeile o fac si mai ales sa o pui pe tapet ca un semn al intelepciunii supreme si al mintii deschise. Nu vreau sa reiau discutia, e treaba fiecaruia ce face, dar ce fac unii/ unele nu trebuie sa devina un "must do". Momentan sunt foarte multumira de viata mea, nu regret nimic si voi fi si peste 50 de ani, chiar fara sex oral. Si asta pentru ca vreau sa traiesc si sa iubesc "frumos" si sanatos.

| harciog a răspuns:

Sint doar furios ca-si procura hrana fara sa plateasca impozit.

| Hombre a răspuns (pentru harciog):

Ar trebui sa platesti tu impozit mai clopotare ca lucrezi cu marfa la negru, dar stiind ca te lasi vaduvit de hrana din milostivenie trecem cu vederea.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

De incuiati ce sunt, de aia. Dar, e doar o chestiune de timp, cand or sa dea de gustul sexului oral, isi vor schimba parerea, pana atunci strugurii sunt acri.

| Hombre a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

Niciodata n-au fost struguri acri si doar curajul de a o face, le vezi pastea care se otravesc ca nu o face nici spanzurate, o zdrentuie cand se apuca de treaba. Toate baga aceiasi placa, vai, esti primul cu care o fac.

| pisssssiyy97 explică (pentru VerginicăVacăGrasă):

Stiu ca asa este sunt si uni care il practica dar nu recunosc happy

| unknownn a răspuns:

Nu,depinde la cati o face laughing

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Nu, doare daca le ocupa o mare parte din zi si din noapte.

| altrix a răspuns:

PsihoSex are mare dreptate.
Parerea mea este ca cuvantul "curva" a fost inventat ca sa poti jigni pe cineva.
Daca faci sex oral, ce? E o placare in plus.
O viata ai si te sfatuiesc sa le incerci pe toate.

| hotdesire a răspuns:

Curva este o fata care o face pentru bani. Daca tie iti place sa faci sex oral si asa iti multumesti iubitul e foarte bine.

| Mariiuta a răspuns:

Da mai ales ca e si scarbos...bleac

| IuliiMD a răspuns:

Pai depinde cu cati!

| pisssssiyy97 explică (pentru IuliiMD):

Pai cu baieti cu, care face si sex normal...

| IuliiMD a răspuns:

Pai depinde cati daca e intr-o relatie cu mai mult de unu si face deodata asta atunci da este! Funda?

| IuliiMD a răspuns:

Eu cred ca este acum cezi ce vrei

| IuliiMD a răspuns:

Sincer eu cred ca este

| Omniscient27 a răspuns:

Daca o face doar celui pe care i-l iubeste clar NU. Daca face oricui doar de place DA.

| Omniscient27 a răspuns:

Si daca o face MOCA cu 10 barbati pe zi ce e? cu..va e daca o face cu mai multe persoane, nu doar cu iubitul. CÚRVĂ = Femeie care duce o viață desfrânată. Nu are legatura cu banii

| Constantin1 a răspuns:

Pentru ca e o perversiune! eu nu le consider curve, ci doar ignorante! dar tu ce parere ai despre sexul oral?

| pisssssiyy97 explică (pentru Constantin1):

Pai eu am o parere buna si nu le consider curve pe fetele care stiu sa satisfaca un barbat din toate punctele...si de asta vroiam sa vad si alte pareri happy

| Constantin1 a răspuns:

Cand o sa iti saruti copilul ce o sa iti vina in gand?

| pisssssiyy97 explică (pentru Constantin1):

Pana o sa am copil mai este

| PsihoSex a răspuns (pentru Constantin1):

Nu stiu cat ani ai, si daca stii cu adevarat ce spui / scrii, dar tu chiar crezi ca "nu exista" cupluri sau parinti care se iubesc si fac si sex oral, absolut firesc, si care isi saruta si copiii, cu la fel de multa dragoste?! Sexul oral NU ESTE o perversiune!, ci o varianta de sex, sau mai degraba o stimulare, destinata mai ales excitarii si lubrifierii vaginului inainte de sexul clasic!, la doamne si de placere si intarire rapida la masculi si "rezolvare" (cu savurarea, sau nu, si a ejacularii eventual) rapida, daca conditiile nu permit un act sexual pe indelete! Se pare ca ai ceva probleme cu informatiile corecte, cu mentalitatea adecvata, si mai ales cu realitatea anatomica si aspectele corecte despre igiena! Si asta e foarte greu de tolerat, avand in vedere ca ai acces la internet! - sau doar dorinta de cunoastere reala iti lipseste?! S-ar putea sa ai probleme mari cu fetele din cauza asta! Ma refer la cele cu adevarat inteligente, corect informate si mai ales, emancipate! Igienizarea corecta, dimineata si seara, obligatoriu, a zonei genitale, poate asigura un succes real in relatii! Si a celei orale, de asemenea!

| Constantin1 a răspuns (pentru PsihoSex):

Si cam la ce fel de probleme va referiti?

| Davide22 a răspuns:

Depinde.Daca ii casatorita ii preacurva iar daca nu e casatorita e curva.Sexul a fost lasat doar pentru a face copii. Oral?

| BuBuMik95 a răspuns:

Daca e reciproc NU! si daca au o relatie cu acel baiat.Le consider curve pe femeile care o fac la un numar mare de barbati fara a fii intr-o relatie.

| anonimusssssss a răspuns:

Nu

| Rock_Andreey_1990 a răspuns:

E cam ciudata intrebrea si...da de banuit dar nu mai conteaza. Opinia mea este ca daca o face din dragoste nu e curva, daca o face pentru bani e curva penla kiss

| Rock_Andreey_1990 a răspuns:

E cam ciudata intrebrea si...da de banuit dar nu mai conteaza. Opinia mea este ca daca o face din dragoste nu e curva, dar daca o face pentru bani atunci este o curva penala

| KrEzZe99 a răspuns:

Macar stii ce sunt alea?happyScuze ca iti zic dar cure sunt femeile care stau pe sosea, autostrada etc si ofera servicii sexuale pe anumite sume de bani. Femeile care fac sex oral pot face cu iubitul in masina acasa etc.Aceasta aciune numinduse orgasmhappy

| pisssssiyy97 explică (pentru KrEzZe99):

Nu este adevarat orgasmul nu se face de fiecare data cand faci sex oral daca nu stiai mai documenteazate tongue si eu am pus intrebarea aste pentru ca as vrea sa vad mai multe parere ca uni le considera curve si pe cele care fac sex oral