| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa va povestesc în mare parte despre petrecerea care a fost aseară pentru ca vreau sa știu părerea voastră în afara de "sunteți mici, nu mai beti" / "părinții voștri știu ce faceți?" / "puneți-vă pe învățat nu le băut și petreceri" etc.

Am fost 6 fete și un băiat și era vorba ori sa vina minim 2 baieti ori sa facem petrecere doar cu fete pentru ca era nașpa sa fie singurul băiat între fete dar na, pana la urma ne-am hotărât sa îl luam și pe el pentru ca am făcut toate planurile, lista de cumpărături etc și era nașpa sa ii zicem ca nu vrem sa vina. Am cumpărat 7 strongbowuri(pentru mine și 2 prietene) o sticla de șampanie angelli cu căpșuni, băiatul a adus un vin și helluri și pe la ora 8 ne-am dus sa cumpărăm și ceva pentru shot-uri asa ca am cumpărat un whiskey(nu mai știu de care, era o sticla pătrată cu capacul crem).

La început am pus muzica, am stat, am mai dansat etc și dupa ne-am jucat un joc cu o sticla adică trebuie sa învârte cineva sticla și la cine pica cu capacul trebuia sa bea un shot, fiecare a dat 2 shoturi mai puțin 2 persoane(ele au dat 3). După am băut strongbow-uri și eu ma ametisem dar încă nu eram beata dar 2 fete efectiv au făcut atat de urat... Pe una a luat-o prea repede și vorbea tare, țipa, când mergea cădea etc iar cealaltă sarea pe ea, când cădea una cădea și cealaltă intenționat și sincer chiar dacă au făcut asa mi-a plăcut, a fost cațerinca și noi credeam ca una de preface dar nu se prefacea laughing

A zis ca vrea sa vomite asa ca m-am dus cu ea la baie ca să ii țin parul (de vreo 4 ori cred) și încă sunt șocată ca i-am ținut parul, pana ieri aveam fobie la vomă adica uram sa vad vomă sau sa vad/aud pe cineva vomitand dar pot spune ca a fost și un lucru bun de la petrecere (nu mai am fobie la vomă). Pentru ca nu își revenea i-am dat sa mănânce pâine ca să absoarbă alcoolul și a funcționat, se simtea mult mai bine, am încercat sa o ajut cum puteam chiar dacă și eu eram cam beată. După s-a dus într-o camera ca să doarmă cu cealaltă fata(cele care făceau cel mai urat) și nu știu... Au fost faze când una din ele plângea și cred ca ne-a dat starea aia ciudata unde simțeam nevoia ca vrem sa ne descarcam asa ca am început și eu sa plang alaturi de alta fata care și ea la fel, le-a făcut pe ele și lucrul pe care l-a facut a fost sa se bage sub plapuma și când am întrebat-o ce are a început sa plângă asa ca am început sa plang și eu. Și ce sa mai zic, după ele 2 chiar s-au culcat și noi am continuat sa bem, sa dansam și sa ascultam muzica(încercam sa ne distram). După ne striga alta fata care a spus ca a vomitat cealaltă dar în camera și pe jos, ne-am dus, am șters și din nou, am continuat distracția. Pe la 3 dimineața începusem sa ma simt prost pentru ca am baut atât de mut adică au fost faze cand băiatul ala lua sticla de șampanie(asta a fost ultimul lucru pe care l-am băut) și nu mai voia sa mi-o dea dar tot făceam rost de ea și începeam sa beau șampanie asa sa continui, ne-am pus toți în pat și stăteam pe telefon iar eu am început sa ma simt prost și cum stăteam eu acolo liniştită... Dintr-o data am simit ceva care nu era ok adica nu simt asta de obicei și am spus "cred ca îmi vine sa vomit" (nu mai știam dacă asta e senzația de vomă pentru ca nu am mai vomitat de 4 ani) și mi-au spus "du-te la baie" eu "simt ceva neplăcut" băiatul "dacă nu te duci la baie singura te iau pe sus și te duc eu" și atunci am simit ceva și mai nașpa asa ca m-am dus la baie, am stat vreo 3-4 secunde cu capul deasupra wc-ului și chestia dezgustătoare, am vomitat de 2 ori dar mult și nici nu era chiar asa lichida voma adică se simțea nasol rău si din păcate am vomitat și pe jos adică pe lângă wc a fost absolut dezgustător. Imediat după ce am vomitat a venit băiatul ala si a șters porcăria pe care am făcut-o chiar dacă mai avea puțin și vomita și el(nu de la bautură pentru ca oricum el nu a băut mult ci de la vomă mea) și na, ne-am dus din nou în camera și ne-am pus sa dormim. Cam asta a fost, nu m-am trezit cu dureri de cap sau greață doar ca încă simțeam oarecum alcoolul dar e ok, ma simt bine. Băiatul are 14 iar noi avem 13 ani și părinții noștri știau de petrecere și de bautură dar ei știau doar de 2, maxim 3 strongbow-uri și șampanie nu cât am băut noi și ma simt prost pentru ca am vomitat și pentru ca am plâns atunci cu fata aia, ma simt aiurea laughing

La petreceri nu o sa mai beau asa mult cum am băut aseară, o sa beau maxim 3 strongbow-uri pentru ca chiar nu a fost mișto sa vomit(chiar dacă după m-am simtit mai bine). Știu ca o sa veniti cu răspunsuri de genu "sunteți prea mici, lăsați bautura" da știu, dar promitem ca nu o sa mai întrecem măsura dacă o sa mai dam petreceri(prea curând nu cred) ar trebui sa ma simt asa prost? Adica e vârsta și încercam sa ne distram cât putem și sa ne trăim oarecum copilăria (nu cu alcool pentru ca nu dam petreceri foarte des, asta a fost a doua petrecere doar ca data trecuta nu am băut asa mult și a fost totul ok)

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sunteti mici nu mai beti.
Parintii vostri stii ce faceti?
Mai bine învățati si lasati bautul.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Deci intrebarea este daca ar trebui sa te simti prost? Poate ca da. Dar nu pentru motivul la care te gandesti tu. Ci la motivul ca voi toti ati facut asta FARA un motiv anume. Plecati de la premiza ca asa va distrati? Sa va imbatati? laughing Asta este doar o forma de neconstientizare, nimic mai mult, si o oarecare prostie (la modul general).

Dar oricum, sunteti copii, cu timpul o sa invatati cum stau lucrurile. Numai bine!

| Freya1 a răspuns:

Păi dacă veți ca bărbați până vomitati si va aruncati pe jos de fata cu băieți cam cum ai vrea sa te simti?
Nu zic doar de varsta, zic ca nu e ok ca si fata, femeie sa te faci muci si sa te faci de ras.

| LoveSleep a răspuns:

Si cam ce raspuns ai vrea de la noi?