| anonim_4396 a întrebat:

De unde mâncați fast food atunci când poftiți și de ce alegeți brandul respectiv?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

KFC.
Măcar arata a pui puiul ăla.

| dullcat a răspuns:

De la mine de acasa.Ieftin si bun.laughing

| Simpatic a răspuns:

Mie imi place la KFC, imi fac aceasta placere 1 data la 2-3 luni! in rest nu sunt fan fast food

| relian a răspuns:

Maninci mai in fiecare zi laughing asta pentru ca maninci in oras, nu stau sa fac mincare acasa.
Nu am preferinte, maninc orice si de la oricare.Asa mai des maninc de la Panda Express.
Problema este la romanii ca ei inteleg genul asta de mincare gresit, adica ca ar fi nesatos laughing auzi si tu mincare nesatoasa zic ei, dar cum de aia o vind, asta ramane un mister.

Altii cred ca fastfood e ceva daunator, chiar spun ca prefera sa faca ei acasa.
Dar ei acasa fac tot cartofi prajiti, nu-i prea inteleg care o fi diferenta ca maninci cartofi pai la tine acasa ori ca maninci la un fastfood.

Fastfood inseamna mincare facuta mai rapid, cai la aia se rezuma, adica nu stai prea mult sa o ai.

Romanii cred ca fastfood ar insemna altceva.Dar cartofii de la ei is tot cartofi, nu-s de plastic, uleiul in care prajesc este tot ulei, doar ca ei au toate astea deja facute, ma refer cartofii aia is deja curatati, deja feliati, aia doar ii arunca intr-o baie de ulei se prajesc, ia de aici.

Tu te duciu acasa, scoti cartofii, ii cureti, ii tai, pui tigai pe foc, astetpi sa se infierbinte, pui cartofii, aia se imbiba in ulei, zici ca mustesc a ulei laughing deci ia ceva timp.

Dar si la fastfood tot atit dureaza, ori mai putin, daca e so luam asa la tot procesu, doar ca fiecare etapa se face altundeva, aia e tot, aia iseamna fast food.
Mincarea la ei e mai buna decat cea care o faci tu acasa la tine si de cele mai multe ori este mai sanatoasa.

De ce? Pt ca astea is companii f mari, de unde cumpara, ei controleaza, pentru ca nu risca sa se intimple ceva.Tu mergi la piata la market, unde toate is aduse cum is aduse, hai lasa sa treaca merge si asa, cam aia maninci de la piata sau de la market.

Uite mincarea de la Panda Express, ei fac mincaruri acolo in vazu tuturor, au liaghene mari, iar in fata au baie de apa fierbinte, pune liaghenu acolo si tine mincarea calda tot timpul, deci e mincare facuta cum faci tu acasa, dar la fel au toate ingredientele deja taiate, prepatrate doar le arunca in tigaie si le combina.

Deci maninc in oras mai mereu, nu stau sa spal vase, sa fac mincare ia timp si nici nu imi place sa fac mincare.

| Furnicuta000 a răspuns:

De obicei mananc ori pizza ori shaorma adica lucruri pe care nu le pot face acasa (adica pot dar nu ies niciodata ca alea de la fast food). Pizza mananc de la pizza hut, shaorma de la Socului. Mai poftesc cateodata la mc sau kfc dar au asa multi aditivi ca mereu imi dau dureri de stomac

| MistarGoGu a răspuns:

Rar, maxim 2 sau 3 ori pe an de la McDonald's un hamburger + porție medie de cartofi + 1 Fanta sau Sprite! Placinta aia cu gem *( jeleu ) de capsuni sau visine sa ce ma-sa o fi înăuntru!