| jules05 a întrebat:

BUNA, am si eu o intrebare
mi-as dori mult sa pot urma o scoala americana de acasa online.

dar nu stiu cum sa procedez, stiti pe cineva care a studiat la vreo scoala? si cum este doresc mai multe info.

multumesc

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cand vei deveni cetatean american vei putea sa urmezi si cursuri online americane, pana atunci mergi la scoala romaneasca si starduieste-te sa inveti foarte-foarte bine, ca sa ai sanse sa emigrezi in America, sau sa prinzi un job acolo.

| sierra1 a răspuns:

Ce fel de școală americană ar dori domnia ta să urmeze?
Sau nu contează, doar să fie americană și online?

| dullcat a răspuns:

Buna.Din nefericire pentru tine, trebuie sa iti spune cineva ca scoala online numai scoala nu e, indiferent de locatie.cumva ti-a placut atat de mult ce s-a intamplat in pandemie? Greu de crezut.

Sfatul meu e sa profiti de invatamantul de stat romanesc cat mai ai ocazia si dupa aceea poti zbura unde doresti, dupa liceu, cu programe de internship, erasmus si ce mai vrei, asta daca te inscrii la o facultate.Sau te poti inscrie la o facultate direct in alta tara, daca performantele scolare iti permit.Succes.