| anonim_4396 a întrebat:

Ajutati-ma și pe mine sa slăbesc cu sfaturi/ponturi pentru slabit ușor si putin mai rapid.

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca s-ar slabi usor si rapid, cred ca nu ar exista grasi pe lumea asta!
Imi pare rau, dar ce vrei tu este aproape imposibil, daca nu ai ambitie sa nu mai bagi atata in gura si sa-ti controlezi caloriile mancate zilnic.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Fasting-ul este destul de usor, si da roade.
Dar depinde si ce greseli faci de obicei/de ce te ingrasi. Ca daca bagi 40 de patratele de ciocolata pe zi, 2 paini, 1kg de carne si "ceva dulce", in timp ce nu iesi din casa, nu faci nimic nici cu fastingul.
Trebuie sa ajungi in deficit caloric, sa consumi mai multe calorii decat mananci.

| dullcat a răspuns:

Buna.Ce ai incercat pana acum, concret? Sfatul numarul unu, general valabil, este sa tai din portiile de snackuri si bauturi carbogazoase, fast food etc. daca preferi sa le consumi zilnic. Apoi, incearca sa iti gatesti tu acasa cat mai consistent si sanatos, gasesti pe net multe retete, atat pe google cat pe youtube.Inainte de a incepe, de citit si pe aici cum sta treaba, fiindca nu ai oferit deloc detalii:

https://www.doc.ro/......l-de-viata

| relian a răspuns:

Pilule de slabit, Miralax laughing adica dupa ce maninci iei laxative si elimini ce ai mincat, Maninci mai putin si nu mai imi vin in minte acu alte ponturi cum zici tu.

Pilule alea de slabit e cam cu efecte secundare, dar na depinde si de persoana, unia pot sa experiemnteze ceva, altii deloc.
Ar mai fi un pont sa vomiti ce ai mincat laughing sa iti faci probleme la care sa te gindesti intens si sa nu-ti mai arda nici de mincare, si altele genul asta.

| LisaJulie a răspuns:

Mananca 3 mese pe zi la ore fixe! La 7-8 mananca dulceață cu ceai dar fără pâine! La prânz este indicat sa mănânci ciorbe de legume și salate ( Prânzul la 12-13) și la cina pește slab sau cartofi la cuptor/natur pe la ora 17! Mai poți manca și niște gustări de exemplu alune sau nuci pe la ora 16:00! Încearcă sa te bagi la un sport! Încearcă mai multe sporturi și vezi care ți se potrivește! Nu uita de jogging pe la orele 9-10 când ai timp! E foarte benefic

| Cipi1212 a răspuns:

Bună, Pentru slăbit îți recomand să faci cum fac eu. Să alergi in continuu timp de 7 minute neîntrerupte. La mine funcționează și sunt mulțumit. Alergarea se face zilnic mai ales după prânz.