| gianinutza007 a întrebat:

Voi cum v-ati gasit de munca? Prin relatii, pe net sau cum? Stiti daca angajeaza pe undeva? Spune-ti'mi pls pentru ca vreau sa-ma angajez dar nu stiu de unde sa-ma apuc, ce sa fac, parca astept sa-mi pice ceva din cer si stiu ca daca bat pasul asa pe loc nu ajung la nimicstraight face

Răspuns Câştigător
gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

Draga Gianina, fiecare isi gaseste intr-un fel sau altul de munca, important este sa cauti zilnic prin intermediul net-ului, a ziarelor si prin prieteni, fosti colegi sau vecini. De undeva va aparea si un post pentru tine. Necazul este ca ai doar liceul, banuiesc, care nu mai valoreaza nimic in ziua de azi. Poti incepe un curs de hair-style-ist, calculatoare, sau ce-ti place sa faci. Apoi iti va fi mai usor sa gasesti de lucru, poate chiar scoala unde faci cursul iti va gasi un post.
Sunt vremuri grele de angajare si pentru voi, tinerii, si pentru cei trecuti de 45 de ani...
Trebuie sa insisti pentru ca si parintii tai nu vor mai putea la un moment dat sa-si sustina material copii.
Iti doresc succes!

10 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Am reusit printr-o relatie acum 2 ani. Incearca sa cauti in ziar. Cauta si pe internet oferte din orasul tau. Trebuie sa nu renunti. Depinde si cati ani ai. Nu ti se potriveste orice loc de munca.

| cretzufinish a răspuns:

Persevereaza! Eu sunt profesor necalificat de chimie, primul an de predare si am ajuns aici numai cu ajutorul muncii mele, adica mult invatat. Nu zic ca e foarte bine mai ales ca nu mai are nimeni siguranta locului de munca. In rest mai sunt reprezentant produse cosmetice la 3 firme cunoscute, agent servicii rds si operator sondaje de opinie (toate part-time). Fa-ti cont pe www.bestjobs.ro si www.ejobs.ro completeaza la aptitudini, hobby-uri si poate gasesti ceva. La ultimele 2 joburi ale mele pe site-urile acestea le-am gasit, si am colegi de toate varstele, unii fara prea multe studii. E un inceput. Bill Gates nu te va suna de acasa oricum :)

| Brigitta a răspuns:

Eu nu lucrez inca dar ti-as recomanda sa cauti prin Piata, pe internet (scrie in motorul de cautare "joburi" sau "locuri de munca"). Poti incerca si la Agentia Nationala pentru Ocuparea Fortei de Munca (www.anofm.ro). Succes!

Răspuns utilizator avertizat
| GiovannyGrandiossu a răspuns:

Call center daca esti din Bucuresti, nu se plateste prea bine dar e un inceput, de exemplu eu sunt sofer si agent de interventie, am 20 de ani, de aici o sa plec la o firma de taxi, unde o sa castig mult mai bine si uite asa... mai auzi una, alta

| Ana213 a răspuns:

Gianinutza007 daca vrei sa iti gasesti implicate!
cumpara piata, suna la numere, iei dupa preferinte, oricum toti te vor intreba daca ai experienta asta e partea nasoala dar poti spune ca inveti repede, totul e sa incepi intr-un domeniu in care te poti califica mai tarziu, acum depinde ce iti place tie happy

Aa si pentru a avea mai mare succes cel mai bine e sa vorbesti personal cu patronul si sa ii iminezi ceva ul tau personal eu asta am facut.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauta si vei gasi. te scoli la 5 dimineata.si cauti in presa. da-ti ceva-ul pe internet cu mentiunea. vreau sa muncesc/mergi la interviuri si fa impresie buna, prin comportament, vocabular tinuta, sau farmece feminine.vei gasi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca si pe jobsinro.ro

| Dianna a răspuns:

Si eu tot 19 ani am si imi tot caut de munca dar nimic. fa`ti un cont pe ejobs poate ai noroc. Pup

| mecmecmec a răspuns:

Hmmm pai ce iti place sa faci eu am un loc de munca pentru tine daca esti din bucwinkinglas-mi mesaj daca vrei mai multe informatii!