| lExArTwIsT a întrebat:

Intr-un CV la sectiunea "experienta" ce trec din moment ce nu am mai lucrat niciunde si este prima data cand vreau sa ma angajez undeva?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De acord cu guardian 18angel.

| guardian18angel a răspuns:

La experienta treci orice fel de chestie profesionala pe care-ai facut-o, fie ca a fost practica la scoala/facultate, voluntariat sau alte lucruri asemanatoare.

Sa stie ca ai facut ceva si ai prins experienta din asta, practic...

| Liviu_2019 a răspuns:

Poti trece niste activitati de voluntariat daca ai facut asa ceva: ONG, proiecte ce au presupus lucruri practice in liceu sau in facultate.
Vad ca cel care ti-a raspuns primul a precizat ca nu stiu ce o sa patesti dc minti. Nu e adevarat. Eu am terminat masterul si la inceput cand nu aveam deloc exp am mai si mintit cu privire la anumite experiente profesionale si nu s-a intamplat nimic. Ce e adevarat e ca unii mai cer recomandari si atunci va trebui sa dai un nr de telefon de la firma aia dar crede-ma putini sunt cei care cer recomandari. Mie mi s-a cerut de vreo 2 ori recomandari din vreo 30 de interviuri deci iti dai seama big grin.
Bafta!

| RammsteinHH a răspuns:

Tragi linie.
Nu are rost sa minti cv ca poate astia unde vrei sa te angajezi poate chiar suna la firma la care minti ca ai lucrat si belesti mielu dupa aia.

| pati2021 a răspuns:

Cel mai bine nici nu pomenesti asa ceva, in schimb ar fi bine sa detaliezi si sa infloresti partea cu aptitudini si abilitati personale!