| Jessicakecal21 a întrebat:

Imi recomanda cineva joburi remote dar fara call center? Eu sunt o persoana cu deficienta de auz.

2 răspunsuri:
| UserRo10 a răspuns:

Printre cele scrise de colegu poti face si suport prin chat pentru diversi clienti ai unei firme

| MadalinMirelMacovei a răspuns:

Da, există mai multe joburi la distanță disponibile care nu implică lucrul într-un centru de apel:

Scriitor sau copywriter: dacă aveți abilități de scris, puteți lucra ca scriitor sau copywriter independent de oriunde cu o conexiune la internet.

Designer grafic: Dacă aveți abilități de design grafic, puteți lucra ca designer independent de acasă.

Dezvoltator web: Dacă aveți abilități de programare, puteți lucra ca dezvoltator web sau de aplicații de acasă.

Analist de date: Dacă aveți abilități de matematică și statistică, puteți lucra ca analist de date de acasă.

Asistent virtual: Dacă aveți abilități administrative, puteți lucra ca asistent virtual pentru companii sau freelanceri de acasă.

Traducător: Dacă aveți abilități multilingve, puteți lucra ca traducător de acasă.

Profesor/tutor online: Dacă aveți experiență într-o anumită materie, puteți lucra ca profesor sau tutor online.

Contabil: Dacă aveți experiență în contabilitate, puteți lucra ca contabil de acasă.

Este important să vă informați despre nevoile și cerințele fiecărui loc de muncă și să vă asigurați că le respectați. Este întotdeauna recomandabil să cauți oportunități de angajare la companii care oferă muncă la distanță sau flexibilă.