| ZitaRita a întrebat:

Ce anume face un antreprenor și cum ajungi cu antreprenor?

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Un antreprenor organizeaza lucrari, pentru clienti.
De exemplu: un antreprenor in constructii de drumuri semneaza un contract pentru facerea unui tronson de drum.
Pasul urmator este sa sub-contracteze lucrarea, cu diferite firme executante: studiul de sol, de proiectare, executanta de drumuri terestre, de poduri, etc.
Pentru a ajunge antreprenor, este indicat sa faci studii de management, sa ai cunostinte economice necesare, precum si cateva persoane (specialisti) de incredere, in domeniile necesare.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Îti deschizi o afacere și ești antreprenor. Idei și bani sa ai.

| Wr3nch a răspuns:

Un anteprenor transforma o idee de afacere in o afacere de success pe care o conduce.

| MistarGoGu a răspuns:

50 % Relații *( Networking ), 30 % Echipa *( Marketing, Vânzări, Conta, IT ) 10 % Capital *( BANI ) 10 % *( Noroc si climatul de afaceri din tara in care ai afacerea )!
Solo poti lucra doar ca PFA o chestie extra JOB!
Nu uita ca pentru TOTI ZIUA are 24 ore!
Sa CRESTI o afacere ai nevoie de oameni devotați si motivați altfel treaba " CRAPA " garantat in maxim 6 luni!