| Ryckardo5209 a întrebat:

Bună seara!
Dacă eu vreau să cânt vocal, după cât timp pot să cânt la evenimente?
Mulțumesc pentru răspunsuri!????

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Poti canta la evenimente in primul rand cand vei face parte dintr-o trupa, formatie cum se numesc cele care merg la evenimente!
Cat despre acte, pe bune? Nicola Guta ce acte de muzician si scoli are? ca el este la baza instalator!
A nu se confunda 'scoala de muzica' cu actele necesare ce trebuiesc pentru a platit taxe si impozite la stat, asa cum este legal si normal, atunci cand incasezi venituri de pe urma acestor activitati "muzicale"
Iar violetta aceasta da raspunsuri nefondate doar la cantitate, sa imi arate si mie cineva ce reprezinta "Dupa ce iti iei toate autorizatiile muzicale si cele de prestatie in public. "? ca eu nu inteleg ce autorizatii muzicale exista si de unde mai ales se obtin ele?
Eu nu stiu femeia asta unde traieste dar nu ar trebuie sa mai co-existe pe TPU, sincer si cu toata stima! si nu doar pentru acest raspuns oferit ci pentru cateva zeci de mii de raspunsuri aferite, culmea fiind si apreciata pentru cantitatea de raspunsuri "importante" pe care le ofera aici

| Violleta2022 a răspuns:

Dupa ce iti iei toate autorizatiile muzicale si cele de prestatie in public.

| ioana748 a răspuns:

Buna,
Daca faci inregistrari video in care te prezinti cu un repertoriu placut si expui publicului online o parte din show-ul tau, poti incepe oricand vei fi solicitat.
Din punct de vedere legal, vei intra la categoria liber profesionist/entertainment.
Mult succes,

| LisaJulie a răspuns:

Depinde de cât timp de pregătești și cu ce profesor de canto