| zambetcald a întrebat:

La voi in scoala e obligatoriu cu parul strans, prins la spate sau nu?

9 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Nu, nu e obligatorie. In clasele 1-4 da, era obligatoriu pentru fete...dar acum nu.

| Syndre a răspuns:

Lol nu, nici uniformă nu avem.

| Costas_Camelia_1976 a răspuns:

Nu! Avem voie sa il avem si despletit!

| Lorde92 a răspuns:

La noi nu e asa, pentru ca e o scoala unde se preda limba engleza intens si vin toate natiile la noi la scoala. Avem voie ba chiar si cu parul vopsit, sa te imbraci cum vrei, sa vii machiata etc. Pentru ca avem acolo o fata din Africa de Sud care vine foarte impodobita la scoala, la fel si cu una de religie hindusa(daca nu ma insel). Deci e o scoala foarte libertina.

| pirla a răspuns:

NU.Nici nu am mai auzit de o asemenea regula...

| aviii a răspuns:

Cam da. daca vede pe cineva cu parul neprins ii face observatie.dar nu toate respecta asta. si mie mi se pare o aiureala.winking

| TheKataGirl a răspuns:

La mine asa e, dar asta doar pentru ca sunt la particulara. Oricum nu se prea respecta regula.

| MrsAllAmerican a răspuns:

Nu. Dar in fine, trebuie sa purtam o coronita/bentita sau ceva ca sa nu ne vina parul in ochi, ca dupa aia zic profesorii că avem lațe in ochi.

| Emmily a răspuns:

Nu la noi nu e obligatoriu dar eu zic ca destul de bine sa fi cu parul prins fiindca depinde si ce fel de scoala e asa te poti proteja de paduchii altora...si este si normal sa ai parul prins la scoala ..pe mine ma deranjeaza daca il am desprins fiindca imi intra in fata si din cauza parului iti poti strica si vedere Fundita? happy