| SanduStoica123Sandu a întrebat:

Salut TPU
In anul 2035 o sa fie masinile hybrid interzise?

11 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

De ce iti faci griji? dau un exemplu ipotetic, daca eu imi iau masina hibrida noua in 2034 si in 2035 se vor interzice total, nu se vor lua de pe strazi cele deja existente in circulatiewinking
Sa ne facem griji de pe acum pentru ce se va intampla peste 11 ani?
Multe se pot schimba pana atunci
Cu siguranta viitorul nu este catre masinile conduse de toti meltenii precum limuzinele fitoase din care unii scuipa seminte (ati inteles la ce hahalere ma refer!) ci viitorul este despre masinile autonome, cele care se conduc singurewinking

Bula
| Bula a răspuns:

In 2035 vor mai fi masini?

| Violleta2022 a răspuns:

Nu stim, ca nu putem calatorii in viitor ca sa vedem ce se va intampla in 2035.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu se va interzice nimic, doar nu se vor mai fabrica probabil mașini pe combustie.

| Hyperion7 a răspuns:

In 2035 zburam cu OZN-ul, nu mai avem cazane pe roti, sper.

| DeMicUnCălător a răspuns:

Nu cred. În 2024 vânzările mașinilor electrice au scăzut cu 16% față de 2023. Asta arată că Hibridul și Benzina se vinde mai bine

| KovacsB a răspuns:

Momentan asistam la o propaganda globalista care promoveaza in forta masinile electrice.
Functioneaza pentru cei cu neuroni putini care nu reusesc sa inteleaga ce se intampla in jurul lor.
Nu exista infrastructura pentru ce vor ei, mai explodeaza din cand in cand cate o baterie, iarna raman pietoni cu bateria la 50%, oamenii au inceput sa se trezeasca.
Este clar ca viitorul va fi electric dar nu cand vor ei.
Deocamdata hibridele sunt ok.

| LisaJulie a răspuns:

Nu! După părerea mea vor fi interzise mai multe modele vechi

| Pocait01 a răspuns:

De fabricat/vândut în UE, da. Cel puțin așa știu, că se vrea ca până în 2030/2035 să se renunțe la motorizări de orice fel pe combustie.
Dar nu cred că dintr-o dată îți va interzice să-ți conduci mașina care este pe benzină.

| Pocait01 a răspuns:

Uite și niște site-uri oficiale:
https://ec.europa.eu/commission/presscorner/detail/en/IP_22_6462
https://climate.ec.europa.eu/......3-03-28_en
"The direction of travel is clear: in 2035, new cars and vans must have zero emissions."

| nigja30 a răspuns:

Stai sa ma duc pana acolo sa intreb