| RoCoLetz12 a întrebat:

Cu 8 clas te poti angajat la fan courier? ( Bine Inteles cu permisul categoria b).

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Să nu te pună să scrii ceva, că e posibil să nu te angajeze.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Fan Courier este in mare parte o franciza care functioneaza deasupra unor societati private/locale de distribuire a coletelor. Fiecare societate isi fixeaza propriile cerinte legate de personal.
Un curier este insa in teorie un gestionar, deci cred ca se impun ceva conditii si dpdv legal, cum ar fi minim 21 de ani si probabil diploma de invatamant obligatoriu (10 clase) sau liceu terminat.

| Liviu a răspuns:

Sunt soferi de camion/autobuz cu 8 clase, deci da.

| Lupică27 a răspuns:

Cred ca da, te duci la interviu si spui la sfarsitul interviului ca ai 8 clase si vezi ce zice.

| ioana748 a răspuns:

Poti incerca, nu cred sa fie o problema.

| LisaJulie a răspuns:

Da dacă ești bun la condus

| MistarGoGu a răspuns:

Orice boss! Presedinte de țară *( am avut si cizmar cu 4 clase ), dictator, politician, chiar si miliardar! 8 clase nu au relevanta! Daca Iti umbla bine gura si ai " lipici " la lume *( VRAJALA ) POTI ORICE!

| MistarGoGu a răspuns:

Au luat in Romanika politicieni BAC -ul si la 40 + ce mai contează 8 clase? Baga MARE!

| vatadezahar24 a răspuns:

Buna! Dupa părerea mea o să te angajeze, mai ales daca au nevoie de șoferi. Totul depinde de tine, dacă din interviu dai de înțeles că te descurci ca și curier nu o sa fie o problemă asa mare ca ai doar 8 clase. Trebuie sa dai dovada ca esti o persoana educată indiferent de nivelul studiilor pe care îl ai. Prima data fă o impresie bună la interviu, dupa care poți menționa câte clase ai, un avantaj la acest loc de muncă este vechimea ta ca sofer, mai exact de cât timp ai permisul. Mult noroc!