| florrycaaa a întrebat:

Am un Bora din 2001 1.9 tdi. Ieri i am schimbat discurile si placutele de frana pe spate si am reprat si frana de mana si acum se aude de la rotile din spate un zgomot foarte puternic si cand calc frana se opreste. De la ce poate fi?

Răspuns Câştigător
| DannyR0 a răspuns:

Eu zic ca poate fi de la etrier sau placute, sa nu fie prinse cum trebuie. Parerea mea da roata jos si uitete la acestea.

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Presupunand ca iti place in libertate, si nu te-ai apucat de nebun sa umbli la elementele de siguranta a masinii, singurul lucru pe care trebuie sa il faci, este sa te intorci la service-ul autorizat, care ti-a facut revizia, pentru lamuriri, verificari si remedieri, daca e cazul. Orice lucrare autorizata are garantie.

Răspuns utilizator avertizat