| Rule a întrebat:

Salut,daca am niste bani aduna-ti,si ca sa nu ii cheltui,ar fi bine sa ii investesc in aur, sa pastrez banii in aur.ce parere aveti?

9 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

In aur este cea mai sigura investitie, apoi in timbre si bani vechi. Bancile nu dau dobanda nici macar egala cu valoarea inflatiei pe un an si mai vine si statul si ia 16% din dobanda.

| emy a răspuns:

Salut,draga! Ce ar fi daca, in loc sa-ti cumperi aur, ai da banii aceia unui om necajit? Parerea mea este ca, daca ne-am gandi mai mult unii la altii, nu ar mai fi atatia oameni saraci in lumea asta. Am dreptate? Dupa cum bine se spune, suntem frati cu totii, caci avem acelasi dumnezeu, care s-a sacrificat pentru noi si deci suntem datori sa ne gandim unii la altii si sa ne ajutam unii pe altii neconditionat. Asta e parerea mea, acum tu faci cd vrei. Te pup si iti urez noapte buna!

| StefanKogut a răspuns:

Aurul e pe trend descendent, nu e o investitie recomandata in acest moment.

| Mihaita21 a răspuns:

Ce inseamna pentru tine sa investesti in aur? cateva sute de grame? laughing)

O banca e cea mai buna modalitate, au dobanzi de crestere a soldului, sau cum naiba ii spune, pe an ( am vazut pe undeva 3%) si tu nu poti umbla la cont pana nu trece anul

| Matrixy a răspuns:

Daca investesti in aur vei pierde mult atunci cand il vei vinde( cand iti vor trebui bani). Mai bine baga-i in banca, e mai sigur.

| FFG454 a răspuns:

Pune-i in banc sau intr-o pusculita.

| FFG454 a răspuns:

Banca*

| Cornel_Videa_1967 a răspuns:

Da.Eu am in aur si actiuni