| IonutSony a întrebat:

Funda.Daca tot s-a anunțat ca se dau pensiile mai devreme luna acesta de ce nu s-au băgat pe card și pensiile militare? Are cineva informații.

Răspuns Câştigător
| Standt a răspuns:

Nici celelalte nu au intrat ieri. Abia azi si maine.
Nu stiu regimul celor militare care au alta Casa de pensii.

8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Maine se vor da

| GabiDumitrescu a răspuns:

Ca alea is speciale. Sa vina la Sf. Asteapta, asa cum merita majoritatea celor care le primesc!

| Furnicuta000 a răspuns:

Se presupune ca cei cu pensii speciale nu traiesc de pe o zi pe alta si nu au nevoie neaparat de bani inainte de paste. Desigur daca nu vor sa cumpere mancare foarte sofisticata si lucruri scumpe.

| ioana748 a răspuns:

Daca este vorba despre pensie de la casa de pensii si nu altfel de indemnizație, ar putea sa va intre maine.
Au spus ca pe 2 si 3 virează banii.

| timidu89 a răspuns:

Mie mi-a întrat azi pensia

| eliancodrut a răspuns:

Pentru GabiDumitrescu: Cata nesimtire la tine! De ce militarii sa nu merita pensiile? Ai fost tu in aplicatii, la alarme, in Afganistan, in Iraq, in Africa in situatii de razboi? Ai avut tu restrictiile pe care le are un militar? Ai fost tu la munci agricole in Baragan sau la munci industriale, in mine?
Tatal meu este pensionar militar si fiindca a iesit la pensie cu mai multi ani in urma, are o pensie cat are si mama care a lucrat la Romtelecom. Asta da "pensie nesimtita". Si a iesit de pe functie de colonel, nu de subofiter.
Apoi mai sunt sotiile de cadre militare, urmasii celor decedati.
Daca prostia nu doare se pot face si asemenea afirmatii.

| anonim1920 a răspuns:

Nu au venit toti banii, restul dupa paste