| Anddddfressh a întrebat:

Salut! Merita sa-mi iau o mașină în leasing? Lunar îmi raman undeva la 1500 de lei de cheltuială, masina costa 14k de euro, merita?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cand spui adevarul? In intrebarea de față sau cea de acum cateva zile?
https://www.tpu.ro/......-viciu-si/

suntserios
| suntserios a răspuns:

Tu știi dacă merită să ai sau nu mașină, că tu știi dacă ai sau nu nevoie de ea.

| MistarGoGu a răspuns:

Doar prin firma sau PFA sa iti decontezi cheltuiala *( deductibila fiscal nu stiu exact ce procent ) unele cheltuieli sunt deductibile 100 % altele 50 %
Vorbeste cu Un contabil! Mai poti deduce cheltuieli de combustibil, asigurare, service, piese! In diferite procente!

| MistarGoGu a răspuns:

Exista varianta de leasing operational in care ai inclus TOTUL IN acea rata! *( asigurare, service, masina la schimb in caz de defecțiune ) la companiile serioase de leasing! Avantaj ca NU dai avans si nu rămâi cu " junghiul " pe cap dupa 3, 4 sau 5 ani de plătit ca la leasing financiar!