| Carobumbu a întrebat:

Îmi place de un băiat și el nu ma cunoaște. I-am scris "ce face "și el mi-a răspuns că "bine" și m-a "întrebat cine sunt?"

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nici nu te astepta sa te bage cineva in seama, sau sa te accepte de prieten, cu o abordare atat de ciudata si proasta.

Cum poti intreba un necunsocut, fara sa-l saluti, fara sa te prezinti, ce mai face?

Tu nu ai primit educatie de la parinti?
Nu stii sa spui intai cine esti si ce doresti?
Se pare ca tu ai probleme mari cu limba romana ca nu stii sa scrii deloc, uitandu-ma la primul tau topic ma apuca plansul:

:acum 12 ore | Carobumbu a întrebat:
Îmi place de un băiat și i-am scris "ce faci? "și el mi-a răspuns "bine tu?" Și eu i-am scris "bine.tu ești cls 7B?" Și el mi-a rasp "da dc? Cn ești?"si el nu ma cunoaște … ce sa i rasp?"

Fetita, pune mana serios pe carte, ca esti praf la limba romana!
Ia de invata ca deja te-ai facut de ras, la baiatul ala care-ti place, scriindu-i atat de urat.

| dullcat a răspuns:

Ok, si cum crezi ca se va intampla mai departe? De bun simt este sa te prezinti, altfel sfarsesti doar cu o conversatie cat se poate de neproductiva, nu? Sunteti din aceeasi scoala? Sau este de la tine din cartier? Repet, spune-i cine esti daca doresti un raspuns cat de cat apropiat fata de cel pe care il astepti tu.Bafta.

| Hyperion7 a răspuns:

Modul tau de a-l aborda e puțin cam ciudațel, de aici și răspunsul lui.
Băiatul e de pe net?

| Nirvanaaa a răspuns:

Te-a întrebat ca nu știe. Spune-i cine ești, dacă ai început o Conversație cu el.

| Cristinacrs16 a răspuns:

Fii mai indiferenta cu băieți și ei se vor tine după tine