| anonim_4396 a întrebat:

Fetelor, daca un baiat ar plange de fata cu voi, ce ati face? Cine care crede ca plansul este pentru femei, e dus de tot, cat timp nu e aiurea eu zic ca nu are nimic, suntem si noi baietii oameni, avem sentimente, dar multe nu vad asta.
Aici vorbim de presiunea pe care o are intr-un moment si isi aduce aminte de problemele de acasa etc...

4 răspunsuri:
| Miruna333 a răspuns:

L-as consola, e normal, e firest, sunt oameni cu sentimente

| Felissa13Eden a răspuns:

Primul meu iubit a inceput sa planga in fata mea pentru ca era trist. L-am luat in brate si l-am lasat sa se descarce. I-am spus ca il iubesc si ca poate sa vorbeasca orice cu mine, pentru ca o sa il ajut si o sa il ascult mereu. Acelasi lucru l-as face si pentru o prietena fată și pentru mama. Nu conteaza ca esti barbat, sau femeie, suntem toti oameni si avem sentimente. Daca cineva are incredere sa fie vulnerabil in preajma ta trebuie sa il intelegi si sa ii oferi afectiune.

| Madaxo97 a răspuns:

E perfect normal sa plangi de față cu oricine dacă simți nevoia, daca sunt persoane care râd sau fac mișto, problema e la ei, nu la tine, înseamnă ca nu au empatie

| Bknee a răspuns:

Este total normal ca un băiat să plângă.

Personal, dacă un băiat ar începe să plângă în fața mea pe acest motiv (chiar și pe alt motiv) l-aș lua în brațe și i-aș spune că totul este bine și că sunt cu el.