| anonim_4396 a întrebat:

Am colegi raciti in clasa si stau aproape de mine. Ce pot sa fac, sa am imunitatea buna si sa nu racesc?

Răspuns Câştigător
| foxi a răspuns:

Consuma multe fructe bogate in vitamina c!

4 răspunsuri:
| Cσσкiє a răspuns:

Cred că Echinaceea este bună pentru aşa ceva. Dacă iei, ia cât mai repede, eu am răcit ieri şi acum stau cu pastilele lângă mine, am ceva colegi răciţi. E sezonul, plus că am făcut trecerea bruscă de la 30 la 20 de grade acum 2 săptămâni, nu e sănătos pentru organism. Sănătate!

| Cccccccccccccorina a răspuns:

Mananca multe fructe si ia vitaminehappy si incearca sa te feresti atunci cand ii vezi ca tusesc sau stranuta si nu pun mana la gura! Mai atragele atentiahappy

| BlueDreams a răspuns:

Clar e epidemie. A mai pus cineva intrebarea asta si eu sunt groaznic de racita pentru ca in clasa mea gripa e la ea acasa.

| annutza a răspuns:

Am inteles ca exista pastile pentru cresterea imunitatii...si eu st aproape racitahee hee