| JustRisa a întrebat:

Cum pot deveni voluntar la concerte, festivaluri?

3 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

In general numai actiunile non-profit se bazeaza pe voluntari. Concertele si festivalurile cu artisti mari si bilete scumpe nu sunt non-profit.

Daca speri sa lucrezi ca voluntar ca sa intri gratuit la concerte gen Robbie Williams, nu cred ca ai sanse prea mari.

| Teardrop a răspuns:

În cazul festivalurilor, de obicei, cele care acceptă voluntari, publică pe siteul lor un formular pentru doritori. De exemplu, la Electric Castle și Untold, din județul Cluj, există pe site. A fost și pentru TIFF.
Concertele acceptă foarte rar, dar tot așa, ori pe pagina de pe o rețea de socializare a concertului, ori pe site, dacă are, vei găsi un formular.

După completarea și trimitearea formularului, de obicei urmeayă un interview.

| MgdDroopy a răspuns:

Uite aici.
La concerte si evenimente mari.
Multi au vazut asa concertele importante.
Au muncit pe acolo, dar cică a meritat. Plus că au cunoscut oameni, au prins experiență

http://brigadadevoluntari.ro

Sunt si pe facebook.