| Dolyta a întrebat:

De ce gaina inca mai fuge dupa ce i-a fost taiat capul? serios, chiar vreau sa stiu.

Răspuns Câştigător
| Magnifico a răspuns:

Adrenalina...

32 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Aici nu-i nimic serios, drăguță.

| IronHere a răspuns:

Si pestele mai da din coada dupa ce-i tai capul

| Zoet a răspuns:

Păi încă mai are aer în plămâni, cred rolling on the floor

| Faun a răspuns:

Isi cauta capul, doh.

| condemnedAntagonist a răspuns:

Da-mi mie capu' sa-l duc la scoala, am mai facut asta._.

| elenukbombonik a răspuns:

rolling on the floor) Nu doresc sa vad asa ceva!

| Felys a răspuns:

Din inertie

| Xtadelo a răspuns:

Ca poate laughing

| W3R4 a răspuns:

Pai,nu moare din prima.
Eu cand l-am intrebat pe bunicu', mi-a zis ca inca mai respira prin gat, insa doar pentru cateva minute...dar odata am citit intr-un ziar, ca o gaina a trait o doua saptamani fara cap!
Thoamne...

| DeeaDLove12 a răspuns (pentru W3R4):

Stiu si eu un cocos fara cap

| anonim_4396 a răspuns (pentru W3R4):

De puiul Mike care a trăit mai bine de un an fără cap, ai auzit?
http://www.dazz.es/mike-puiul-fara-cap/

| W3R4 a răspuns (pentru anonim_4396):

Saracu' de el, l-au lasat sa se chinuie...
Si totusi, un an?
Doamne fereste!

| W3R4 a răspuns (pentru DeeaDLove12):

Saracu... sad
E cam cruda soarta puilor!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vrea sa reclame pierderea capului.da nu ajunge niciodata.

| Zeflemitoarea a răspuns:

Nu ştiu. Din moment ce creierul nu mai are legătură cu corpul, ar trebui să rămână pe loc. Ar fi aşa de drăgălaş dacă ar sări şi oamenii aşa.

| Dolyta explică (pentru Zeflemitoarea):

Chiarca, sa vezi oameni fara cap, alergand laughing)

| Zeflemitoarea a răspuns (pentru Dolyta):

laughing Ce deliciu.

| Urpaniel a răspuns:

După ce le tai capu', încet taie şi gleznele (nu de tot, doar până la jumătatea piciorului), După priveşte cum pierde sânge şi cum se rup picioarele singure în timp ce fuge.
Ce mă mai distram la ţară...

| TrendyHedgehog a răspuns (pentru Urpaniel):

Sadic! Absolut sadic!

| Kremlin a răspuns (pentru Urpaniel):

Tu eşti orfan bă, ce visezi acolo Joel?

| Urpaniel a răspuns (pentru Kremlin):

U mirin brah? you seem perturbed.

| Urpaniel a răspuns (pentru TrendyHedgehog):

Oh nu, de fapt sunt un tip sensibil care cântă serenade în nopţiile răcoroase din Paris.

| TrendyHedgehog a răspuns (pentru Urpaniel):

Stiu,si eu sunt Lady Gagawinking Imi canti si mie o serenada?

| MCRgurl a răspuns (pentru Urpaniel):

Aa si eu faceam asa, dar cu pui mici sa nu observe bunicu' laughing

| ImiUrascViata a răspuns:

O fi acelasi principiu ca la broasca cand i se distruge maduva, ca sa nu mai comunice cu creierul doar ca la ea se aplica acid pe picioare o.o. Nu stiu nici eu sa explic laughing! Sau ar putea fi ultimele impulsuri trimise de la creier catre picioare. Alte raspunsuri nu am sau poate a legat-o unul ca o marioneta cu sfori si o misca precum un papusar laughing!

| Dolyta explică (pentru ImiUrascViata):

Nu a legat-o nimeni ca pe o marioneta... daca te duci la tara unde oamenii taie gaini, o sa vezi ca alearga fara cap. happy
Poate sunt, cum ai zis tu, ultimele impulsuri trimise de creier thinking big grin

| ImiUrascViata a răspuns:

Era o gluma cu marioneta, stiu ca se mai misca si fara cap tongue! laughing

| Luiza45 a răspuns:

Inima poate bate si fara creier practic gaina inca traieste dupa ce i-ai taiat capul(saracuta de ea).

| blooDyFox a răspuns:

Cauta un loc de veci bun.

| Alexa843 a răspuns:

Instinctul de conservare. inca vrea sa traiasca

| ĂăăAlexandra a răspuns:

Pentru ca inca mai respira prin gat laughing Si odata ce creierul nu mai are legatura cu corpul, tensiunea nu mai este controlata, de aia ii tasneste sange din gat ca din arteziana, si fuge! funda?

| LiveStar a răspuns:

Serios, animalul este complet mort, doar muschii acestuia se contracta...