| Revoluționarul a întrebat:

De ce e rău să fii corupt? De ce e rău să fii ca Dragnea, în alte cuvinte?

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Fiindcă a fi corupt înseamnă să sustragi resurse, bani, să le însușești, să le iei de la alții, adică să furi.
De exemplu, am văzut un reportaj cu insula Belina. Aceea era a țării, a oamenilor din zonă, care beneficiau de ea, mergeau acolo să pescuiască, etc. El a transformat-o în propietate personală unde cetățenii nu mai aveau acces, a schimbat cursul Dunării în zonă pentru asta pe un canal, faptă gravă, etc.

| Lukasssz a răspuns:

Esti troll 100%