| karlikuicsddd a întrebat:

De ce majoritatea oamenilor de pe TPU pun intrebarile la categorii diferite de domeniul intrebarii? E greu sa selectezi categoria? Asa va deveni o harababura. Intrebarile despre Afaceri si financiar vor fi la Dragoste si Sex iau cele de la cariera vor fi la Auto si moto... straight face

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu cred ca este vorba de o majoritate. Sunt doua motive foarte simple: lene intelectuala si fizica. Li se pare foarte greu sa gandeasca putin si sa se uite la toate categoriile pentru a o alege pe cea potrivita sau sa caute categoria respectiva atunci cand o stiu. Numai bine!

4 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Spirit de ciurda, daca x incalca regula, o incalc si eu. Ceva de genul gandesc, atunci cand posteaza.

Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Nu ştiu de alţii, dar pe mine mă disperă când văd întrebări puse aiurea cu scuza "scuze, dar e ceategoria cea mai vizitată"...
De ce ţi-ai pune o întrebare la altă categorie doar pentru că e mai vizitată când ştii că la categoria unde îi este locul vor fi mai multe persoane care te vor putea ajuta?
Adică...degeaba îmi pune mie o întrebare despre telefoane la dragoste şi sex. dacă voiam să mă ocup cu aşa ceva, intram la tehnologie, ce naiba...

| BrD a răspuns:

Pai o varianta ar fi ca nu sunt categorii pentru toate intrebarile, iar alta varianta ar fi ca uita sa selecteze un domeniu.

| ASDSM a răspuns:

Toti cei care pun intrebari pe TPU isi doresc desigur ca ele sa aiba raspunsuri, de asta daca de exemplu cineva are o intrebare care intra in categoria voluntari/ecologie, pentru a primi mai multe raspunsuri o pune la alta categorie mai vizitata cum ar fi adolescenti