| Laura_5858 a întrebat:

Vreau sa fac niste martisoare pentru ziua de 1 Martie, din FIMO (un fel de plastilina, greu de modelat, care se intareste la caldura), dar nu prea stiu ce modele. Vreo idee?

Răspuns Câştigător
| Angiutssa a răspuns:

Prajiturele:X:X.Ar fi tare dragute:X
sau... buburuze:X:X, papucei:X
sau cum a zis dreamer, poti sa faci niste animalutehappy

16 răspunsuri:
| gabitza05 a răspuns:

Buna!

Incearca flori, bratari, ursuleti, trifoi cu 4 foi, fluturi sau pur si simplu lasa-ti imaginatia sa-si faca de cap big grin

| Hombre a răspuns:

Laura de unde iti procuri pasta FIMO? Mutumesc anticipat.

| Drunkenhearts a răspuns:

Broaste testoase, buburuze, delfini, ata de martisor sin plastilina etc.

| Green a răspuns:

Pai ar fi dragute pisicutele, cateii poate chiar elefanti mici sau girafe. big grin mie astea mi-ar placea big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa-le cu ochi, nas si gura.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Flori buburuze...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Crezi ca eu nu stiu ce e aia? fa o proasta asa ca tine si dao tot l o prosta, adica tie! hai caa a fost tare asta.hahaha...proasta ai si diploma.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa o inima iar prin ea pa o sageata o sa iasa super

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inimioara sau un ghiocel

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ghiocel

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nui neaparat sa fie frumos ata cat este facut de tine asta il face deosebit.si gestul
conteaza

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fata ta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa faci modele de ghiocel, animale, si alte chesti interesante. Numai daca ai de mai multe culori. Iei imagini cu animale si aplatizezi(adica intinzi) plastelina peste imagine. Apoi o tai cu un cutter sau un cutit si o lasi pe imagine sa se usuce.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti folosi i clay

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. si eu am mai facut din fimo si am facut modelele:ghiocele, fluture, gargarita si altele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fai ce crezi tu ca este mai special.Mama ta o sa se bucure.pa-pa