| savino23 a întrebat:

Hi again TPU. Ce pot face ca bebelusul meu de 5luni sa nu mai planga la baie? Problema este ca imediat ce ii dau hainele jos plange ff tare. Ce sa fac?

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Posibil ca apa de băiță să fie mai caldă decât este indicat și asta îl sperie și de aceea începe să plângă!
Testarea apei o faci cu cotul.
Pa, pa.

| Anestezia a răspuns:

Bună!

Nu este ceva nou.Toți bebelușii vor face la fel în aceste momente.sunt și excepții desigur.Dar eu te sfătuiesc,sa îl lași să plângă și să nu te sperii ,pentru că majoritatea copiilor pana la 1 an ,pot considera baia ca pe un dușman .

Baftă ,și multă sănătate copilului !

| mona a răspuns:

Se zice ca copiilor le place baia dar cred ca se referea la copii putin mai mari pentru ca nici baiatului meu nu i a placut si plangea in apa si acum nu stiu cum sa l mai scot din baie, mai asteapta putin si se schimba situatia...multa sanatate!