| anonim_4396 a întrebat:

Heyhappy,as vrea sa îmi încep un canal de Youtube dar am 2 probleme.
1.nu am timp(intru in clasa a 8 și trebuie să îmi învățsad. )
2.nu am un laptop/calculator pentru a face videoclipuri cu jocuri, știu că se poate face și pe telefon dar nu e așa fain. Mama mea nu vrea sa îmi ia unul.
Ce părere aveți?

Răspuns Câştigător
| Smmo a răspuns:

Mai astepti un an-doi, intri la un liceu bun si poate primesti o recompensa de la mama. Intre timp strange si tu banuti si iti notezi ideile care iti vin pentru cand vei avea un laptop.
Nu e rau sa ai o tentatie mai putin in casa cand vine vorba sa te tii de invatat. Poate vei avea nevoie de meditatii si nu prea sunt bani, nu face chiar rau mama ca nu iti ia.