| YoNoMember a întrebat:

Cum este mai bine sa iti incarci telefonul?
Am auzit ca este foarte rau daca las telefonul sa se descarce pana la 0% iar dupa sa il las sa se incarce pana la 100%...cum este mai bine?
P.S : Am un smartphone ( HTC Desire 500 )!
FUNDA!

3 răspunsuri:
| Robertyz a răspuns:

Nu este o regula anume.Totul depinde de baterie.De exemplu eu am avut ghinionul sa imi cumpar un telefon cu o baterie cam proasta insa ma descurc big grin Decizia iti apartine happy

| Iris1997 a răspuns:

Cel mai bine este sa il incarci atunci cand iti cere telefonul sa o faci! De exemplu eu am un Nokia Lumia 710 de aproape 2 ani si pot sa-l incarc oricand sau sa-l las 10 min dupa care sa-l scot dupa care sal mai bag vreo 10 minute mai incolo deoarece bateria e facuta anume. In manualul de utilizare al telefonului tau ar trebui sa scrie ce fel de baterie este (care se incarca la un anumit interval sau care se incarca oricand)