| anonim_4396 a întrebat:

Bună, cum se face root? ce informații, date iti trebuie? se poate face pe pc?

4 răspunsuri:
| Hyperion7 a răspuns:

Ce telefon ai?

| Angeloxd a răspuns:

Sal, mai nou pentru ca nu mai exista vulnerabilitati majore in firmware se poate face doar prin pc.
Trebuie sa deblochezi bootloader-ul in primul rand
Apoi sa flashuiesti magisk in download mode cu un program pe pc depinde ce tel ai.
Daca ai Samsung odin.

| Angeloxd a răspuns:

Sincer si eu sunt pasionat de rooting si prostii de astea dar nu se mai merita, o data cu bootloader-ul se duce si garantia. Mi-am pierdut garantia la s22 ultra.

| Angeloxd a răspuns:

Si ca sa fie rooting-ul perfect si fara bug-uri trebuie sa flashuiesti din nou firmware-ul inainte sa flashuiesti magisk!