| skwomsbhzjnw8w82kk a întrebat:

Bună, am intrat astăzi pe aplicația mobile banking și mi-a apărut un avertisment precum ca telefonul meu ar putea sa fie rootat. Azi am distribuit și ibanul dar nu ar avea legatura una cu alta. Am cumpărat telefonul nou acum 2 ani și n-am întâmpinat pana acum probleme de genul. Am șters aplicația, am resetat telefonul și acum sunt logata la unicredit de pe alt telefon. Mai am și aplicația de la ing, iar acolo nu am primit nimic. Ce ziceți, e totul ok? Ați pățit cv de genul?

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu te mai loga la banca cu telefonul, ca-i usor de spart de catre hackeri.
Nu intra in nici un link sau mesaj care iti vine pe telefon, fiindca poate fi trimis de hackeri.

Intra in banca numai de pe computerul sau laptopul de acasa, care are antispam si securitat buna, unde conectarea este safe si nu mai instala pe nici un telefon aplicatiile bancare.