| Mihai_Alex_1994_ratz a întrebat:

Salutare,

In ultima perioada colegul de apartament a inceput sa descarce foarte mult de pe torenti, desi el nu recunoaste asta. Problema este ca el si-a tras cablu de net direct din router, eu stau doar pe wifi pentru ca am nevoie de mobilitate. Avem internetul gigabit de la digi dar router-ul este de 300 mb/s. Nu sunt interesat de un router mai bun deoarece asta ar insemna mai multa viteza pentru el si nici o diferenta pentru mine. Avem doua routere de 300mb/s dar momentan putem folosi doar unul deoarece nu avem nici un switch. Va rog sa imi recomandati un switch pe care sa il pot seta astfel incat colegul sa nu poata beneficia de mai mult de 50% din viteza indiferent de situatie, sa fie fair.

Mersi.

3 răspunsuri:
| CPAElites a răspuns:

"il pot seta astfel incat colegul sa nu poata beneficia de mai mult de 50% din viteza"
Poti face asta in setarile router-ului!

| TrăieşteClipa a răspuns:

Invidia te va distruge.

| Neagu_Ionut_1996 a răspuns:

Kill that bish