| Argintaru_Gruia-Tony_1968 a întrebat:

Salut! Cum pot să adaug o melodie compusă de mine pe Facebook ca mp3? Mulțumesc

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Pe scurt nu poti sa o urci direct in formatul mp3 ci este nevoie sa fie lucrata si exportata in format video
sa zicem.mp4 ca exemplu
ai nevoie de un soft care creeaza sau editeaza video-uri, poti foarte simplu intr-un astfel de soft sa pui ca parte melodia mp3 si o poza, iar la "rendarea" finala se salveaza proiectul ca si.mp4 (poate sa fie salvat in mult mai multe formate video mkv, flv, mov, mpg etc)
in final urci pe Facebook acel "video" care va contine o imagine si piesa ta pe fundal!
este simplu sa stii!
astfel de softuri exista si gratuit pe internet, insa daca vrei ca melodia creata de tine sa nu ajunga catre anumiti terti si pe serverele lor, recomand un soft care se descarca si instaleaza pe deviceul tau!

| SuNaM a răspuns:

Că postare, nu poți să o pui. Poți doar sa o pui la story. Dar dacă totuși vrei o postare ar trebui ori sa o pui pe YouTube ori sa faci un TikTok cu ea cu o poza de-a ta sau ceva și să postezi acel video.

| idontreallycare a răspuns:

Mai degraba, si mult mai usor, este sa o urci pe Youtube, apoi sa copiezi link ul si sa il pui intr o postare pe Facebook.